Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Agrár és üzleti digitalizáció...

Agrár és üzleti digitalizáció szak - érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a szak, de bizonytalan vagyok több dologgal kapcsolatban is. Mindenképpen újra kellene érettségiznem hozzá, ezért szeretnék a lehető legtöbbet megtudni róla.

Először is az a helyzet, hogy se Debrecenbe, se Hódmezővásárhelyre nem igazán mennék szívesen, az utóbbinak ráadásul nem is találtam meg a mintatantervét sem, Debrecen pedig nagyon messze van tőlem. A közlekedés egyik esetében sem túl egyszerű.

A másik dolog, hogy nem vagyok biztos benne, hogy pontosan hol és milyen munkakörben tudnék dolgozni ezzel az elhelyezkedést követően. Ez tipikus irodai munka lenne? A debreceni mintatanterv alapján nagyon sok gazdasági tárgyam lenne, de engem főleg a mezőgazdasági és informatikai része érdekelne, a big data alkalmazása az agrár szektorban és hasonlók.

Szóval nem tudom érdemes-e elkezdeni készülni rá. Ti mit tennétek a helyemben? Esetleg tudtok még bármi hasznos infót erről a szakról?



2022. jún. 9. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem teljesen ide tartozik, de lehet, hogy hasznos információ.


A 2023-as tanévre szóló induló szakokkal és pontszámítással foglalkozó dokumentumban rábukkantam egy "precíziós

mezőgazdasági

mérnöki" elnevezésű alapszakra.


Itt tudod a dokumentumot letölteni és megtekinteni:

[link]


Ez az alapszak eddig még nem indult és még nem lehet tudni azt, hogy melyik városokban lehet majd ilyet tanulni. (Valószínűleg az ilyen szakirányú továbbképzést tartó intézmények valamelyikében lesz)


Így egyenlőre még nem fogsz tudni tanterveket vagy szakleírást találni.

Ezeket persze időben fel fogják még tenni, és előtte is utána nézhetsz ennek az iránynak.


Azonban mindenféleképpen érdemes majd ennek alaposabban utánanézned, mert az érdeklődési köröd alapján ez a terület megfelelő lenne neked.

2022. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!