Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iszonyatosan elrontottam. Mi...

Ajasala kérdése:

Iszonyatosan elrontottam. Mi lenne a legidealisabb dontes, ha egyaltalan van?

Figyelt kérdés
Kezdjuk az elejen. 2021. szeptemberben kezdtem a 10. osztalyt, viszont nagyon beteges voltam, illetve kifejezetten rosszul ereztem magam az iskolaban, ezert felevre meglett korulbelul 190 igazolt hianyzas. Februarban covidos lettem, akkor lett korulbelul 230 hianyzasom. Ezutan, bekerultem pszichiatriara masfel hetre, tehat boven osszegyult a 250 igazolt hianyzas, megbuktam 2 tantargybol, es nem engedi az iskola, hogy evet ismeteljek naluk. Most jon a lenyeg, korbejartuk edesanyammal a fel megyet, hogy hatha felvesznek valahova, de mivel nem vagyok mar tankoteles, 8/8 iskola visszautasitott. Kerlek, segitsetek otletekkel.

2022. jún. 14. 12:03
 1/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Zöldkakas, Gyermekház.

Ez a kettő problémás gyermek, illetve felnőttek képzésére szolgál, szerintem te is beleférsz.

2022. jún. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Melyik megyéről van szó? (Nagyon nehéz úgy bármilyen helyet mondani, ha nem tudjuk, hogy például Szombathely vagy Miskolc környéke jöhet-e szóba)


Vagy kollégiumba mennél bárhová?

2022. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A rendkívüli felvételi eljárás adatbázisában keressetek rá azokra a tiéddel azonos típusú iskolákra, amik a megyétekbe és a környező megyékbe vannak.


Tudom, hogy ez téged annyira nem érint, de ez alapján ki lehet találni, hogy hol van kevés diák és mi számít "gyűjtő" jellegűnek. Az ilyen helyeken kisebb valószínűséggel fognak elutasítani, mert örülnek annak ha van elég diák ahoz, hogy ne zárják be őket.


Itt a link hozzá:

[link]

2022. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Fejezd be esetleg estin?
2022. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Baranya megyerol van szo, leginkabb Pecs es Pecs 20kmes kornyeke.
2022. jún. 14. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtad pontosan, hogy milyen típusú iskolába jársz és milyen tagozatra, de abból kiindulva, hogy több helyet is megkérdeztetek már gimnazistának gondollak. Nyelvekből pedig az általános, angol-német kombinációt néztem.


Most felsorolok neked pár Baranya megyei helyet, amiket érdemes megkérdezni. (Ezekben az iskolákban az ősszel induló osztályokat sem tudták feltölteni, szóval valószínűleg van hely a felsőbb osztályokban is, így érdemes lenne itt utánakérdezni.)


Mohácsi Kisfaludy Károly Gimnázium


Pécsi József Nádor Általános Iskola, Gimnázium, Szakiskola, Technikum és Szakképző Iskola


Brázay Kálmán Általános Iskola, Gimnázium, Szakiskola, Szakgimnázium, Technikum és Szakképző Iskola, Magyarhertelend


Pécsi Árpád Fejedelem Gimnázium és Általános Iskola


Baranya Megyei SZC Zrínyi Miklós Gimnázium és Szakképző Iskola, Szigetvár


Egyébként szerintem érdemes végigtelefonálni a megye összes iskoláját, függetlenül attól, hogy milyen tagozatok vannak ott és milyen nyelveket tanultál eddig. Lehet, hogy ez miatt pótolnod kell pár dolgot, de még így is sokkal jobban megéri, mint az, hogy iskola nélkül maradj.


Továbbá mindenféleképpen hangsúlyozzátok ki, hogy sokat voltál beteg és ez miatt maradtál le nagyon ebben az évben. Így ki lehet azt kerülni, hogy a bukás miatt gyengébb képességűnek és nehezen kezelhetőnek higgyenek.


(Még egy opció lehet az egyéni tanrend (magántanulóság) kérése a betegességre és a pszichiátriai tartózkodásra hivatkozva. Ehez orvosi igazolás kell arról, ha valamilyen tartós betegséged van vagy egy olyan szakvélemény egy pszichiátertől, ami tartalmazza azt, hogy előnyös lenne neked az, hogy ezt a tanévet nem iskolába bejárva végzed el.

Viszont ehez is kell egy befogadó iskola, szóval még ezt is csak úgy kérhetitek, ha már átvettek valahová.)

2022. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!