Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami tipp az angol tanuláshoz?

Valami tipp az angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés

2022. jún. 14. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Nézz filmeket, sorozarokat, youtube videókat angol felirattal, hallgass angol zenét, olvass könnyített olvasmányokat, beszélgess omeglén, vagy tanulótársas appokon, vegyél részt duolingós nyelvtanulós online eseményeken, ha olyan szinten vagy, oldj meg sok nyelvvizsgafeladatot, és hagyd a sima szó tanulást, mert a nem sokat érsz vele, próbálj inkább úgy tanulni, mintha anyanyelvi környezetben lennél, mert ott szoktak a leghamarabb megtanulni.

Huhh, hosszú mondat volt.

2022. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
27%

Huhh, hosszú mondat volt.

És milyen kár volt az erőfeszítésért. :D :D :D Mert a szótanulást össze kell hozni az olvasással meg a többivel.

2022. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Kb. sosem tanultam szavakat, mégis van egy angol felsőfokúm, és pár nap múlva kiderül, hogy meglesz-e a németem. Míg az első válaszomban leírtakat teszem, addig rám ragadnak a szavak. Inkább a nyelvtan tanulás, amit nem említettem, és lehet hogy hasznos. Angolból én mondjuk nem tanultam, csak értem(bár igaz, nem tökéletes a nyelvtanom). Szótanulásra meg ma már sokan mondják, hogy nem jó, ha nagyon így akarst tanulni, akkor inkább kifejezéseket tanulj, azok jobban megmaradnak, és hasznosabbak.

2022. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyelvtant viszonylag az elején érdemes jól megtanulni. Nekünk annak idején nagyon alaposan megtanította a tanárunk, és elképesztően hasznos alapnak bizonyult.

A szó tanulás szerintem az elején fontos, hiszen lehetnek témák, amikből egyetlen szót sem értesz. Utána viszont konkrétan bármivel lehet növelni a szókincset: olvasással, filmezéssel (angolul, esetleg mellé angol felirattal), több írott szöveget tartalmazó számítógépes/telefonos játékkal... Minél többet kell hozzá olvasni és valóban értelmezni, kezdetben annál jobb. De ehhez kell egy alap tudás. Ha épp csak bemutatkozni tudsz angolul, akkor nincs sok értelme. Utána pedig használni is kell tudni azt a nyelvet, akár szóban, akár írásban, így célszerű valahogy azt is gyakorolni. Manapság online erre rengeteg lehetőség van.

Ami szerintem tök hülyeség, de gyakran javasolt dolog, az az angol nyelvű filmek/sorozatok magyar felirattal nézése. Először is, nem fogsz tudni a két dologra egyszerre figyelni. Vagy hallgatod angolul, vagy olvasod magyarul, de a kettő együtt nem megy rendesen. Nekem sem, pedig kifejezetten jól beszélek angolul. Másodszor, a feliratok nem tükörfordítással készülnek. Tehát magyarul gyakran totál máshogy épül fel a mondat a nyelvtan, szórend miatt, mint angolul, így valószínűleg nem azt a szót fogod éppen olvasni, amit a szereplők kimondanak. Úgyhogy teljesen értelmetlen így nézni bármit nyelvtanulás céljából, mert esetleg egy-egy szón kívül semmi nem fog megmaradni.

2022. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!