Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta angol tanuláshoz...

Autodidakta angol tanuláshoz mely könyveket ajánlod?(suliban angolos voltam)

Figyelt kérdés

Szeretem a jól átláthatóságot, hogy rendszerbe tudjam látni.

Gimi végéig angolt tanultam, de már 10éve nem foglalkozom vele, szóval az alapok áttekintése is kéne


2021. okt. 6. 08:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Szalai Nóra könyvek szerintem korrektek ilyen szempontból. Szótáraknál meg van olyan talán, hogy a leggyakoribb 3000-5000 szó nem tudom pontosan a címét. A kettő kombinálva nem rossz. VISZONT!

Az autodidakta módszer lassú és körülményes. Nem biztos, hogy jól érted meg a dolgokat stb stb. Tanárral én a helyedben mindenképp beszélnék heti egy-másfél óráról. Sokkal gyorsabb a haladás, van visszacsatolás és látod, hogy mi az ami szarul megy és rá kell gyúrni.


Én kb autodidakta módon tanultam meg, net és könyv segítségével majd elkerültem egy magántanárhoz akivel áttudtuk venni a dolgokat és voltak hiányosságok bőven. Valamint feltudtam tenni olyan kérdéseket amiket 3-5 könyvben sem találtam, hogy konkrétan mi és miért van. Mert persze baromi jó ha elolvasol 3-5 könyvet, de ha pont arra az infóra nem emlékszel ami kell akkor 1000 oldalon keresztül keresgélni és lehet pont elsikkadsz mellette... hát az gáz.


Amit tényleg ajánlok és ha tanulnék egy újabb nyelvet akkor én így csinálnám:

Jó szótár keresése általános szavakkal.

Könyv ami magyaráz (magyarul) sok példa és feladatok.

Idegen nyelven néznék rajzfilmeket 2-3 hónapig, majd esetleg ezután kicsit komolyabb sorozatokat/filmeket.

Közben pedig heti 1-2 óra magántanár vagy csoportos nyelvoktatás.

2021. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

erwin tschirner angol szókincs

raymond murphy english grammar in use

könnyen gyorsan angolul c. weboldal pdf ingyenes leckéi

2021. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!