Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt már úgy h nem tudtátok...

Volt már úgy h nem tudtátok eldönteni hova menjetek továbbtanulni? (középsuli)

Figyelt kérdés

Az itt a kérdés h valemelyikőtök volt-e ugyanabban a helyzetben ? hogy nem érdekelt egyikőtöket sem egy különösebb ág,elmentetek egy középsuliba és .. Egy idő után már megvolt h mit szeretnétek csinálni ? melyik ágat választottátok ? Hogyan tetszett meg az a munka amiben most is dolgoztok ? Érettségi után döntöttetek ?

U:14/L


2010. szept. 19. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Egy ruhaipari középiskolába mentem, mert általánosban szerettem ruhákat tervezni, jól rajzoltam stb.

Miközben lassacskán megismertem a szakmát (varrás, szabásminta szerkesztés, anyagismeret) akkor már annyira nem tetszett a dolog, mert rájöttem, hogy ahhoz, hogy divattervező legyen nagyon nagyon jónak kell lennem és rohadt sok szerencse is kell, de Magyarországon még így se lehet túl sok mindent kezdeni vele, ezért inkább úgy döntöttem, hogy fizikából fogok érettségizni. A fizika tanárunk nagyon jó volt, és úgy voltam vele, hogy fizika érettségivel több szakra tudok majd jelentkezni.

Utolsó év előtt elkezdtem nézegetni, hogy milyen szakon, melyik suliban kellene továbbtanulnom, és megtaláltam a BMF (most már OE) könnyűipari mérnök szakát. nagyon tetszett amit írtak róla a suli honlapján, és ezért ide jelentkeztem, fel is vettek.

Akkor még a terméktervező szakirány tetszett, de ezt idő közben megszüntették, ezért most a Nyomda és média szakirányra járok, nyomdamérnök leszek. Nagyon tetszik és úgy tűnik, hogy ez a szakma még piacképes (max 40en végeznek egy évfolyamon itt, és más fősulin/egyetemen nem tanítják).

Úgy érzem, hogy jól döntöttem, hogy a ruhaiparról áttértem a nyomdaiparra.

2010. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2010. szept. 19. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen művészeti suliba akartam menni, esetleg valami informatikaiba. Erre felvettek építész szakközépbe és utáltam, hogy oda vettek fel, de végül nem bántam meg. Közben akartam matematikus lenni, művész, vagy szimplán valami OKJ-s képzés. Most főiskolára járok, földmérő, és földrendező mérnöki szakra.

Lényegében mindegy hogy hova mész, technikumra máshova is elmehetsz ha megvan a 4 év, szakközép elvégzésével nem jár oklevél, nem több, mint egy gimi elvégzésével, mivel érettségit azért kapsz mindkettővel. Majd utána gondolkozz el rajta komolyan. Egyelőre válassz valami olyat, ami úgy tetszik, meg el tudnád képzelni. Hidd el, még nagyon nem most döntesz a jövődről. Szakmunkást ne jelölj meg, legalább is elsőnek semmiképp. Nem azért, mert az rossz, de az érettségit már sok helyre megkövetelik, és szakközép/gimi után is tanulhatsz szakmát, mindenképpen megéri.

2010. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Döntsd el reál(matek-fizika), humán(töri,föci,magyar,i.nyelv), művészi(rajz) vagy esetleg sport beállítottságú vagy-e. Ez az alapja mindennek.


Én egy műszaki analfabéta vagyok és műszaki suliba mentem én hülye, mert ezt nem gondoltam át. Most ezért rengeteg szopok, valszeg nem vesznek fel államilag támogatott szakra, mert nem lesz elég pontom. Rengeteg időt és energiát pazaroltam szakmai tárgyakra (amivel tanulhattam volna azt ami fontos az egyetemre), amik nem érdekelnek és nem is technikusozok le belőle, mert minek, ha úgysem dolgozok majd a szakmában.


Téged milyen suliba vettek föl? Mi az érdeklődési köröd? Még az elején válthatsz, elvileg később is, csak ha az ember megszokja a környezetet, akkor már nehéz...

2010. szept. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat :) Nekem nagyon sokat segített..Kedves utolsó válaszoló még nem vettek fel sehova ,egyenlőre még csak 8.os vagyok :/ (évvesztes) Méggg jócskán előttem az élet s a nehezén még nem vagyok túl egyébként szépen rajzolok és sokat noszogatnak, h ne hagyjam veszni a tehetségem meg menjek tovább rajzos szakra...szóval még nagyon hadi lábon állok az ilyesféle döntésekkel..egyenlőre még csak odáig jutottam h egy sima gimibe kéne menni...(a mostani bizonytalanságommal ez a legjobb döntés idáig, és ott meg majd kiderül h mit is akarok valóban)ahol rendesen van magyar, matek ,töri ,földraj, biosz...Szóval mintha általános lenne..Vagy esetleg emlet szintű nyelvre..Még nem nagyon tudom :/ Ésss mégegyzser köszi a válaszokat
2010. szept. 20. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!