Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként mi a megfelelő egyetem?...

Nőként mi a megfelelő egyetem? Mit érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Az utóbbi időben egyre többet gondolkodom, hogy mi is szeretnék majd lenni a jövőben. Sokan mondják még ráérek eldönteni, de én mégsem így érzem. Sok minden érdekel, viszont olvasgatok a neten, és szinte mindenre mondanak valami olyan hátrányt, ami nem fér bele az elvárásaimba. (pl. rossz a fizetés avagy az egyetem amit el kell érte végezni, vagy nem tudsz utána elhelyezkedni stb.) így gondoltam én is leírom, hátha kapok valami értelmes választ. Érdeklődtem jog iránt, de nem szeretnék országhoz kötött szakmát, amit pl. már külföldön nem fogadnak el. Plusz azt is említették hogy itt rengeteg van belőlük. Érdekelne még a bűnügyi nyomozó, vagy valami hasonló végzettség, de erről meg alig találtam valamit a neten. (Ha valaki tud róla mesélni infót, ne tartsa magában.) Annyit viszont hallottam, hogy a Közszolgálati Egyetem sok mindenkinek nem vált be, panaszkodtak róla. Pszichológia is érdekelne, viszont nem tudom kell e hozzá biológiai avagy kémiai végzettség? (Bár valószínűnek tartom, de sajnos középiskolában nincs már ilyen órám, plusz a kémia nem az erősségem.) Ezek voltak a fő tervek, de másféle véleményeket is szívesen olvasok. Mint korábban leírtam sok irányba nyitott vagyok. A kikötéseim viszont, hogy mindenképpen jól fizető szak legyen, a kar ne legyen botrányos mint ahogy azt sokan panaszolták, és ne legyen országhoz kötődő. Szorgalmas vagyok, és kitartó. Nagyon jó kommunikációs készséggel rendelkezem, intelligens vagyok, könnyen jegyzek meg dolgokat és nincs problémám a tanulással sem. Ezáltal úgy érzem megállom majd a helyem. Nyugodtan öntsétek ki a tapasztalatokat és a tanácsokat. Szívesen fogadok mindent.



#egyetem #jog #tanács #miterdemes
2022. jún. 19. 20:24
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


"Nőként mi a megfelelő egyetem?"


Végsősoron nekem ez a kérdés a leíráshoz nem passzol, pláne nem érzem miért kellett kihangsúlyozni, hogy egy nőről beszélünk.


"Sokan mondják még ráérek eldönteni, de én mégsem így érzem."


Saját véleményem szerint általános iskola 8. évéig célszerű/ajánlott eldönteni, hogy mi akar lenni az ember (és annak megfelelő intézményt választani). Ha legalább annyi biztos, hogy mindenképp tovább fog tanulni, akkor minél erősebb gimi és még 2 éve van, faktok választásáig, amikorra muszáj(!) eldönteni, hogy mi lesz a szakirány. Mivel gimiben 10. osztályig van kémia, gondolom ez már egy évvel egyébként is késő.


"Sok minden érdekel, viszont olvasgatok a neten, és szinte mindenre mondanak valami olyan hátrányt, ami nem fér bele az elvárásaimba."


Ez minden szakmával így van. Minden szakmának megvannak az előnyei és hátrányai, ami különösen akkor jön elő, ha sok ember véleményét olvassuk, hiszen mindenkinek más előny és hátrány. Pl. van aki szeret kifejezetten korán kelni és teljesen megfelel neki, hogy 7:00-kor kezd, de én személy szerint jobban szeretem a rugalmas munkaidőt és utálnék korán kelni. Meg kell válogatni, hogy milyen személy véleményére adunk visszhangkamra elkerülésével.


"[..] rossz a fizetés avagy az egyetem amit el kell érte végezni.."


Szerencsére kis hazánkban bőségesen található egyetem, ahol elvégezhető ugyanaz a képzés. A legtöbb századrangú, de Budapesten ennyire nem rossz a helyzet (lásd: ELTE, BME, SE). Az elhelyezkedés ettől is függhet, mert nagyobb egyetemekkel társulnak pl. vállalatok, akik szeretnék munkába csábítani a kiváló hallgatókat. Doktori iskolában ez általános kísértés. Illetve egy akkreditált diplomával könnyebb is elhelyezkedni külföldön. Vannak kivételes kutatóintézetek itthon is, ahonnan szakdolgozókat szinte bárhová tárt karokkal várnak.


"így gondoltam én is leírom, hátha kapok valami értelmes választ."


Igyekszem valamit kikerekíteni.


"Érdeklődtem jog iránt, de nem szeretnék országhoz kötött szakmát..."


Legjobb tudomásom szerint a pszichológia is nyelvhez kötött és sanszos, hogy a nyomozói tevékenység is. Ha tévednék benne, akkor ez kijavítandó hibás állítás.


"[..] plusz a kémia nem az erősségem."


A fenti duma helyett (aki nem kitartó, okos, szorgalmas, stb. annak egyébként sincs helye gimiben és nem tanul tovább), inkább egy olyan döntésfán kellene végig menni, ami valóban segít elindulni. Pontosan ez látszik az idézetből.


Melyik tárgyak érdekesek? Gondolom a kémia nem (bánatomra), de egyáltalán természettudományos tárgyak?

- Matek: alkalmazott v elméleti matematikus,

- Kémia: kiesett,

- Fizika: fizikus (bármilyen minőségben), mérnök (bármilyen minőségben),

- Biosz: kismillió biológusi szakirány van, hogy orvosit és gyógyszerészetit ne is emlegessek.

- Tanár? Ez ugyan nem fizet sokat.

- Info? data sciencetől mezei IT-ig bármi (MO-n legtöbbet kereső szakma vegyész után).


A fentieknek van ipari vagy kutatási lehetősége. Melyik érdekelne inkább? Kutatás vagy rutinfeladatok tervezése/kivitelezése? A fentiek nem kötöttek országhoz, EU-n belül könnyen el lehet velük helyezkedni.


Vannak soft tudományos tárgyak is (pl. bölcsészet), azt most nem zongorázom végig. Különösen, mivel a leginkább nem lehet vele elhelyezkedni ismeretségem szerint (pláne külföldön).


Egyébként attól, hogy normál gimnáziumi körülmények között egy tárgy nem szimpatikus az nem mindig jelenti, hogy le kellene róla mondani. Egy magánoktató felkészítésével már többször kiderül, hogy valódi érdeklődés miatt tanulja az ember vagy sem.


"[..] biológiai avagy kémiai végzettség?"


Ezzel már más is bepróbálkozott (egy másik kérdésként). Az érettségi nem végzettség és semmilyen tudományos vagy akadémiai fokozatnak nem minősíthető.

2022. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
94%
A bűnügyi nyomozó is tipikus ferfiszakma, btw...
2022. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Z003 ***** válasza:
93%

Ha szerinted kulturálatlan állítás az hogy a különböző szakmák ma már nincsenek nemhez kötve, akkor ugorjunk vissza pár évtizedet és nézzük meg milyen "nőies" végzettségek vannak.



Pszichológia ez kizárva mert orvos csak férfi lehet mivel ez férfi munka, nőként nővér vagy betegellátó esetleg lehetsz. Bűnügyi nyomozó, az is férfi szakma túl veszélyes egy nőnek. De talán oknyomozó riporter lehetsz, vagy esetleg inkább médiaszakkal elmehetsz tévés bemondónak oda mindig keresnek csinos nőket. De a legideálisabbak a szakács, vagy könyvelő, takarító és a titkárnő ezek mind nőknek való szakmák és a nagy részükhöz diploma se kell! De az igazi nőies "szakma" a háziasszony, az az igazán becsületre méltó aki ottmarad és felneveli a gyerekeit. Üdv a 80-as években!


Ugye milyen jó hogy ma már nem így látjuk a dolgokat, nőként ugyan azokat az egyetemeket tudod elvégezni mint egy férfi. Persze azt megértem ha egy nő nem akar bányász lenni, vagy nehéz fizikai munkát végezni, de diplomával úgyse a kétkezű munkát fogod végezni. Válasz azt a szakmát ami érdekel ne gondolkodj azon hogy hú ez olyan fiús szakma, inkább választok valami olyat ami nem tesztik és utálni fogom az egész életemben, de legalább lányos szakma.

2022. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
85%
#14: na és aki olyan szuperintelligens, az ismeri a felvi.hu oldalt...😂😂😂
2022. jún. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon jó kommunikációs képességekkel rendelkezel és szuperintelligens vagy, ha 2 perc alatt sikerül lejáratnod magad mindenki előtt. Ritkán van a válaszok között ekkora egyetértés.

Amúgy ritka ellenszenved pcsának tűnsz számomra, just saying.

2022. jún. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Látom nagyon összetart itt mindenki. Kifogtátok a lényeget is, azt az egy szót sértésnek vette minden állampolgár, hogy “Nőként”. Ezer bocsánat hogy megemlítettem a nememet egy kérdésben. Ne aggódjon senki sem. Hiába fogtok még hatvan a kérdésemre idétlen választ (TISZTELET A KIVÉTELNEK!) nem fogok megijedni meg visszabújni a csigaházba. Szerintem a kérdésben nem kértem oktatást, csak tanácsot. Ezek csak leépítenek.
2022. jún. 19. 22:01
 17/41 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a társadalommal a probléma, hogy mindenki így reagál az ember “másságára”. Ha nem úgy látom a dolgokat ahogy azt tegyük fel húsz ember, akkor ellenszenves, idegesítő p*csa vagyok, és baj van a fejemmel. Látni lehet, hogy az ember segítséget sem kérhet.
2022. jún. 19. 22:04
 18/41 anonim ***** válasza:
94%
Nem az volt a baj, hogy leírtad hogy nő vagy, hanem hogy beleállsz és megsértődsz egy tök korrekt válaszon, ami felhívja a figyelmed, hogy hülyeség az elvárásod is a női munkák terén, meg a hozzáállásod is.
2022. jún. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
93%

És egy rendes választ aljasozol meg okádék stílusozol le, meg jössz a barom klisés dumáddal, hogy diplomához nem jár ész.

Ész mondjuk neked sincs, de cserébe diploma sem.

2022. jún. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
93%

1. Női szakmát keresel, erre felsorolsz vagy 5 tipikus férfi szakmát.

2. Valaki leírja, hogy bármi lehetsz, nem kell kategorizálni.

3. Te ezen úgy megsértődsz, hogy kioktatod, hogy mi ez a stílus, aljadék rohadt válaszoló így beszél veled.

4. Majd eljászod, hogy azért utálunk mert neked más a véleményed.


Jóreggelt, hópihe!

2022. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!