Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként mi a megfelelő egyetem?...

Nőként mi a megfelelő egyetem? Mit érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Az utóbbi időben egyre többet gondolkodom, hogy mi is szeretnék majd lenni a jövőben. Sokan mondják még ráérek eldönteni, de én mégsem így érzem. Sok minden érdekel, viszont olvasgatok a neten, és szinte mindenre mondanak valami olyan hátrányt, ami nem fér bele az elvárásaimba. (pl. rossz a fizetés avagy az egyetem amit el kell érte végezni, vagy nem tudsz utána elhelyezkedni stb.) így gondoltam én is leírom, hátha kapok valami értelmes választ. Érdeklődtem jog iránt, de nem szeretnék országhoz kötött szakmát, amit pl. már külföldön nem fogadnak el. Plusz azt is említették hogy itt rengeteg van belőlük. Érdekelne még a bűnügyi nyomozó, vagy valami hasonló végzettség, de erről meg alig találtam valamit a neten. (Ha valaki tud róla mesélni infót, ne tartsa magában.) Annyit viszont hallottam, hogy a Közszolgálati Egyetem sok mindenkinek nem vált be, panaszkodtak róla. Pszichológia is érdekelne, viszont nem tudom kell e hozzá biológiai avagy kémiai végzettség? (Bár valószínűnek tartom, de sajnos középiskolában nincs már ilyen órám, plusz a kémia nem az erősségem.) Ezek voltak a fő tervek, de másféle véleményeket is szívesen olvasok. Mint korábban leírtam sok irányba nyitott vagyok. A kikötéseim viszont, hogy mindenképpen jól fizető szak legyen, a kar ne legyen botrányos mint ahogy azt sokan panaszolták, és ne legyen országhoz kötődő. Szorgalmas vagyok, és kitartó. Nagyon jó kommunikációs készséggel rendelkezem, intelligens vagyok, könnyen jegyzek meg dolgokat és nincs problémám a tanulással sem. Ezáltal úgy érzem megállom majd a helyem. Nyugodtan öntsétek ki a tapasztalatokat és a tanácsokat. Szívesen fogadok mindent.



#egyetem #jog #tanács #miterdemes
2022. jún. 19. 20:24
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Nevetek ezen komolyan. Fogalmam sincs hol tartunk, ha korrekt válasznak számít, ha valaki azt mondja baj van a fejedben, mert kétértelműen fogalmaztál meg egy kérdést. Máshogy nem jutott eszébe leírni az illetőnek csak így? Esetleg nem lett volna elfogadhatóbb ha mondjuk azt írja “manapság már nem nagyon válogatják ezt ilyen értelemben” vagy “nem értem mire célzol a kijelentéseddel”. Ismeretlen itt mindenki egymásnak, és azt gondolja itt mindenki, hogy attól még mert nem vagy személyesen előttem megteheted hogy így írsz valakinek oktató jellegű választ, meg kapom a hülyének nézést?
2022. jún. 19. 22:10
 22/41 anonim ***** válasza:
84%
#24-nek nagyon igaza van!!
2022. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Eleve ha felcsesz itt mindenkit idegileg a kérdés minek írtok alá? Hogy jól megmondjátok, ezzel szebb lesz az estétek? Kedves 27. eddig is tudtam, hogy nincs megkülönböztetés a szakmákban, de gondoltam itt pl. Stewardess szakmára (az is pl. elsősorban ilyen szak amire gondoltam)

És a kérdésben sem az áll szerintem hogy “légyszi segítsetek mi a különbség a férfi és a női szakmában” . Az meg pluszban buta dolog, hogy feltételeztek rólam mindent (pl. hogy megsértődtem) amikor itt a neten keresztül fogalmatok sincs róla, és nem is lehet. Mert nem sértődésnek nevezem ezt, kiállok az igazamért.

2022. jún. 19. 22:17
 24/41 anonim ***** válasza:
32%
29. De human szakkal meg nem fog sokat keresni, ezclesz a baja...
2022. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Ha más így szólít meg, ami nem kultúrált én sem leszek az. Már csak azért is mérlegelvet használok, ahogy az ember viszonyul hozzá, úgy fogok én is. Szerintem ha a válaszoló így kezdte, én sem tartoztam neki szava megválogatásommal. A sokadik kényes, idegesítő p*csa szót, mindet bóknak veszem, annyi van belőlük. Végülis ti biztos kőkemény nők vagytok. Éljenek a csajszik. <3
2022. jún. 19. 22:21
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen azt válaszd, ami érdekel. Szerintem tipikusan ilyen "jól fizető" szakma manapság már nincsen. Esetleg az informatikusok/egyes mérnökök, akik átlagban jól keresnek. De ez abszolút attól függ, hogy mennyire vagy jó az adott szakmában. Szóval szerintem ne ez legyen az elsődlges szempont. A külföld ugyanez a kategória, szerintem egy komolyabb szakkal, amit évekig tanulsz magyarul az egyetemen, nem olyan egyszerű külföldre kimenni.

Még azt is tudom tanácsolni neked, hogy az ne befolyásoljon a döntésedben, hogy milyen vélemènyeket hallasz egy adott egyetemről. Ez teljesen szubjektív dolog.

Ajánlom a felvi.hu-t, ott minden szak fel van sorolva, leírással együtt. Ez segíthet tájékozódni.

2022. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Üdvözlöm a lányod Németből, remélem nagyon jól van. :)
2022. jún. 19. 22:37
 28/41 A kérdező kommentje:

Igen szívesen megmutatnám, csak a

probléma hogy nem vagyok hópihe ahogy azt itt annyi mindenki emlegette. Végülis járja az a mondás, hogy mindenki magából indul ki. Ti már biztosan mindannyian voltatok agyturkásznál, azért vagytok ilyen tökéletesek

2022. jún. 19. 22:41
 29/41 A kérdező kommentje:
Isten ments, hogy ilyen mentalitású emberek nyúljanak az életem bármelyik részébe.
2022. jún. 19. 22:48
 30/41 anonim ***** válasza:
0%
Ezt kinek válaszoltad?
2022. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!