Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként mi a megfelelő egyetem?...

Nőként mi a megfelelő egyetem? Mit érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Az utóbbi időben egyre többet gondolkodom, hogy mi is szeretnék majd lenni a jövőben. Sokan mondják még ráérek eldönteni, de én mégsem így érzem. Sok minden érdekel, viszont olvasgatok a neten, és szinte mindenre mondanak valami olyan hátrányt, ami nem fér bele az elvárásaimba. (pl. rossz a fizetés avagy az egyetem amit el kell érte végezni, vagy nem tudsz utána elhelyezkedni stb.) így gondoltam én is leírom, hátha kapok valami értelmes választ. Érdeklődtem jog iránt, de nem szeretnék országhoz kötött szakmát, amit pl. már külföldön nem fogadnak el. Plusz azt is említették hogy itt rengeteg van belőlük. Érdekelne még a bűnügyi nyomozó, vagy valami hasonló végzettség, de erről meg alig találtam valamit a neten. (Ha valaki tud róla mesélni infót, ne tartsa magában.) Annyit viszont hallottam, hogy a Közszolgálati Egyetem sok mindenkinek nem vált be, panaszkodtak róla. Pszichológia is érdekelne, viszont nem tudom kell e hozzá biológiai avagy kémiai végzettség? (Bár valószínűnek tartom, de sajnos középiskolában nincs már ilyen órám, plusz a kémia nem az erősségem.) Ezek voltak a fő tervek, de másféle véleményeket is szívesen olvasok. Mint korábban leírtam sok irányba nyitott vagyok. A kikötéseim viszont, hogy mindenképpen jól fizető szak legyen, a kar ne legyen botrányos mint ahogy azt sokan panaszolták, és ne legyen országhoz kötődő. Szorgalmas vagyok, és kitartó. Nagyon jó kommunikációs készséggel rendelkezem, intelligens vagyok, könnyen jegyzek meg dolgokat és nincs problémám a tanulással sem. Ezáltal úgy érzem megállom majd a helyem. Nyugodtan öntsétek ki a tapasztalatokat és a tanácsokat. Szívesen fogadok mindent.



#egyetem #jog #tanács #miterdemes
2022. jún. 19. 20:24
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, neked is legyenek ilyen kedves emberek az életedben akik ezt fogják gondolni rólad. Biztos neked is jól fog esni. Szép estét.
2022. jún. 19. 22:54
 32/41 A kérdező kommentje:
61. Ha nem tetszett volna szó nélkül hagytam volna. Viszont itt egy középiskolás gyerekkel szemben nem volt korrekt a megszólítás. Ezt én is megszóltam. Ha válaszolok akkor alázatosan, nem úgy mint aki tesz a másik tiszteletére magasról. Akkor nem csak a kérdezőnek kell alázatosnak maradnia.
2022. jún. 19. 23:27
 33/41 anonim ***** válasza:
67%
Menj prostituáltnak. Az tipikus női szakma, bár már megél belőle jó pár fickó is.
2022. jún. 20. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 NTBS ***** válasza:
100%
Valamilyen idegennyelv szak. Akkor lehetsz tolmács vagy fordító.
2022. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Adja az Isten hogy a lányodnak is majd ajánljad be a prosti szakmát. Azt érdemelnéd, hogy a saját gyereked az legyen, ha gyereknek ilyen építő jellegű tanácsot adsz.
2022. jún. 20. 11:49
 36/41 anonim ***** válasza:
96%
De miért nem akarsz férfiakkal együtt dolgozni?
2022. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
96%

Mert nem akar nehéz munkát.

Csak fizessen jól, dolgozni ne kelljen sokat.

2022. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
36: de hát egyetemi diplomával nem vájárkodni szoktak, vagy culágerkedni... :)))
2022. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván nem akar nehéz munkát egyetem után. Azért tanul, hogy ne dögöljön bele a munkába havi 170ért.
2022. jún. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
23%

Nöi munkakörök: tanító, óvónö, takarítónö, csecsemögondozó, öreg/betegápoló, titkárnö, szakácsnö. Ezek többségéhez vagy egyszerü diploma kell, vagy semmilyen, cserébe nem keresed magad agyon.

Ami egyetemi és jól fizetö állás, az nem nöknek van fenntartva, söt a többségük férfi, azaz neked kiesik.


Ami anyagilag megéri, nemzetközileg is müködik, az a prostituált, vagy esetleg egy gardag valaki szeretöje/felesége, ott pénzen lesz, a világ bármelyik országában müködik, viszont nincs hozzá szakegyetem, magadnak kell megtalálni a megfelelö "képzettséget", hogy elkelj a piacon!

2022. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!