Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nőként mi a megfelelő egyetem?...

Nőként mi a megfelelő egyetem? Mit érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Az utóbbi időben egyre többet gondolkodom, hogy mi is szeretnék majd lenni a jövőben. Sokan mondják még ráérek eldönteni, de én mégsem így érzem. Sok minden érdekel, viszont olvasgatok a neten, és szinte mindenre mondanak valami olyan hátrányt, ami nem fér bele az elvárásaimba. (pl. rossz a fizetés avagy az egyetem amit el kell érte végezni, vagy nem tudsz utána elhelyezkedni stb.) így gondoltam én is leírom, hátha kapok valami értelmes választ. Érdeklődtem jog iránt, de nem szeretnék országhoz kötött szakmát, amit pl. már külföldön nem fogadnak el. Plusz azt is említették hogy itt rengeteg van belőlük. Érdekelne még a bűnügyi nyomozó, vagy valami hasonló végzettség, de erről meg alig találtam valamit a neten. (Ha valaki tud róla mesélni infót, ne tartsa magában.) Annyit viszont hallottam, hogy a Közszolgálati Egyetem sok mindenkinek nem vált be, panaszkodtak róla. Pszichológia is érdekelne, viszont nem tudom kell e hozzá biológiai avagy kémiai végzettség? (Bár valószínűnek tartom, de sajnos középiskolában nincs már ilyen órám, plusz a kémia nem az erősségem.) Ezek voltak a fő tervek, de másféle véleményeket is szívesen olvasok. Mint korábban leírtam sok irányba nyitott vagyok. A kikötéseim viszont, hogy mindenképpen jól fizető szak legyen, a kar ne legyen botrányos mint ahogy azt sokan panaszolták, és ne legyen országhoz kötődő. Szorgalmas vagyok, és kitartó. Nagyon jó kommunikációs készséggel rendelkezem, intelligens vagyok, könnyen jegyzek meg dolgokat és nincs problémám a tanulással sem. Ezáltal úgy érzem megállom majd a helyem. Nyugodtan öntsétek ki a tapasztalatokat és a tanácsokat. Szívesen fogadok mindent.



#egyetem #jog #tanács #miterdemes
2022. jún. 19. 20:24
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
86%

A pszichológushoz 2 tárgyból kell emeltezned,ami akár lehet magyar,matek,pedagógia stb.


[link]


Mit gondolsz az alkalmazott közgazdaságtan szakról?Lehetsz sok minden utána.


[link]

2022. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha neked NÖKÉNT kell valami egyetem, akkor vannak bajok a fejedben!

Semmilyen egyetem nem nöi vagy férfi szakos, amihez lenne kedved meg tehetséged, oda érdemes menni, függetlenül a nemedtöl.

Én gépeszmérnök vagyok, "nöként", és semmi elönyöm vagy hátrányom sincs abból, hogy nem férfi vagyok.

2022. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló! Elsősorban kultúrált válaszokat szerettem volna kapni, nem süllyesztő kritikát. Örülök hogy gépészmérnök vagy nőként. Én azért emeltem ki külön, mert semmilyen férfimunkára irányuló szakot nem szeretnék választani. (Pl. informatikus)

Másodsorban pedig a társadalom nevében kérem, hogyha csak ilyen módon tudsz választ adni, akkor ne is írj senki kérdése alá. Főleg nem egy középiskolás gyereknek. (Márpedig ha felfogtad a kérdést egyértelmű volt, hogy nem vagyok még felnőttkorú.) Sajnos a diplomához sokszor nem jár tisztelet, és életben való intelligencia. Úgy a diploma sem ér nagyon semmit. Nézz magadba, és válogasd meg a szavaidat, ha már ennyire ki vagy okosodva.

2022. jún. 19. 21:31
 4/41 anonim ***** válasza:
89%
#2: 👍👍👍
2022. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem volt kulturált a kettesben?? Az informatikus nem férfimunkára irányuló szak 🤷‍♀️ el vagy te tévedve, kerdező, meg hisztizel itt hogy megbántottak, meg ész...istenem. annyit mondtak, hogy engedd el a hülye kategóriáidat, bármi lehetsz.
2022. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Férfi munka a bányász, és hasonlók.

Minden más munkát el tudnak a nők is látni. A normális nők.

Viszont hiába végzel el itt bármit, azt külföldön nem fogják elfogadni. Minden esetben legalábbis különbözeti vizsgákat kell tenni - de lehet, hogy újra kell tanulni mindent.

2022. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Annyit kértem, hogy kultúráltan fogalmazzon, itt tényleg mindenki ennyire nem veszi figyelembe a másikat? Nem hisztiztem, valójában meg sem hatott amit írt, csak nem értem miért kell ilyen aljadék módon megfogalmazni valamit. És igen is ragaszkodom a kategóriához amit hozzáfűztem, többségében férfiak dolgoznak ilyesfajta szakokban, nem kell oktatni, hogy bárki elmehet bárkinek. Tisztában vagyok vele, mindenki csinálja azt amit akar, de én kiemeltem a kérdésben arra utalva, hogy olyan szakmát választanék, ahol a nők vannak többségben. Szerintem van jogom, hogy olyan kategóriába soroljam a kérdésem amibe szeretném.
2022. jún. 19. 21:42
 8/41 anonim ***** válasza:
78%

#1vagyok


Javítás:csak egyből kell emeltezned és a másikból elég a középszintű.

2022. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező leragadt a 18.században, nőknek nem illik informatikusnak menni, mert hát az nemnői szakma, megmondta a szomszéd Gizinéni is, mit szólnak msjd a rokonok.
2022. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
94%

Mi a fsz volt "aljadék" stílus a kettesben????

Ennyire hópihe vagy, hogy mindenen besértődsz?

2022. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!