Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen esetben hány félévem...

Ilyen esetben hány félévem van államin?

Figyelt kérdés

3 félévet jártam államilag támogatotton, de ki fogok íratkozni. Most jelentkeztem egy másik BSc szakra, ami 6 féléves. Utána szeretnék mesterre is menni, ami 4 félév.

Edulinon olvastam valami olyat, hogy újra felvételi esetén, ha az előző nem lett befejezve előről indul az állami félévek számolása. Most ez hogy van? Tud esetleg olyan írni aki pont ilyen helyzetben volt? Mert a 12 félévbe nem fogok beleférni, csak a 13-ba. Akkor 1 félévet fizetnem kell majd vagy előről indul a számolás és nem kell semmit se fizetnem?



2022. jún. 30. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fizetned kell majd, nem indul újra.
2022. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
FIR rendszerben meg tudod nézni, hány támogatott féléved maradt még.
2022. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ilyen marhaságot nem olvastál az Eduline-on. Ilyen alapon sosem fogyna el a 12 támogatott félév. Elhasználtad a 3 félévet. Ennyi.
2022. jún. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Megkerestem a cikket, amiben ez áll:

"Ha felvételi eljárás útján váltotok szakot, újraindul a számolás, és ismét a képzési idő másfélszerese áll majd rendelkezésetekre, hogy megszerezzétek a diplomát"

Akkor ez zavart össze. Tehát a BSc, kell, hogy meg legyen 9 félév alatt, de összeségében az MSc-vel együtt 12 félévem van, amiből elhasználtam 3-at.

Lehet a BSc-ből le tudok faragni egy fél évet, mivel 40 körüli kreditet át tudok vinni legalább.


Ha esetleg lenne olyan válaszoló, aki pont ilyen helyzetben volt annnak a valaszát nagyon megköszönném <3

2022. jún. 30. 19:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondod, a BSCre 9 féléved van, de ez nem a támogatásra vonatkozik, az elfogy.


Ha leírod a szakokat, egyetemet, könnyebben tudnak neked segíteni, mert nem mindenhol egyenértékű a kreditátvitel.

2022. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
SZTE TTIK-n belül. Megnéztem a tematikát a kurzusoknál és beszéltem a szakfelelőssel is róla. 36-40 körülit így biztosan át tudok vinni.
2022. jún. 30. 22:14
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Lesz baj
2022. júl. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 ugyan miért lenne?
2022. júl. 2. 16:31
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Majd térjünk vissza rá később, de lesz...
2022. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, aranyos vagy :)
2022. júl. 3. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!