Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pótfelvételin csak levelező...

Ha pótfelvételin csak levelező van meghirdetve, lenne esélyem mégis nappalin kezdeni a tanulmányaimat ha van hely és előre szólok a TO-nak?

Figyelt kérdés

jogász szakra szeretnék jelentkezni pótfelvin, viszont minden évben csak levelezőt hirdetnek, én mindenképp nappalira mennék, és gondoltam írnék a TO-nak ezzel kapcsolatban

van aki próbálkozott már hasonlóval? szerintetek mennyi esélyem lenne hogy rábólintanak? talán ha felvesznek és már augusztus elején tudnák amikor kb kiderülnek az eredmények meg tudnák oldani



2022. júl. 7. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek akkor levelezőre vesznek fel. Csak a beíratkozás után lehetséges tagozatváltási kérelmet beadni. Ennek a szabályait az egyetem tanulmányi és vizsgaszabályzata tartalmazza, a határidőt is beleértve.
2022. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kerestem az oldalon de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban
2022. júl. 8. 19:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem?
2022. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ELTE
2022. júl. 8. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na tehát:


TAGOZATVÁLTÁS

Tagozatváltás (287. §)

(1) A tagozatváltási kérelem a Neptunban érhető el (Ügyintézés / Kérvények / Kitölthető kérvények menüpont alatt).



(2) A tagozatváltási kérelem beérkezésének határideje a következő félévre történő regisztrációt megelőzően július 1., illetve január 20.


(3) A kérelem beadásának feltétele:


a) nappali tagozatról esti/levelező tagozatra: legalább egy lezárt félév,

b) esti/levelező tagozatról nappali tagozatra: legalább egy lezárt félév és az utolsó lezárt félévben legalább 3,91-es súlyozott tanulmányi átlag és legalább 20 kredit teljesítése.

(4) Tagozatot váltani a képzés során egy alkalommal lehet.


(6) A tagozatváltás nem módosítja a finanszírozási formát.

2022. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm hogy megkerested nekem, nem tudod mennyit segítettél, én komolyan mindenhol néztem :D hálás vagyok <3
2022. júl. 8. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:
rendben
2022. júl. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!