Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom, mit csináljak gimi...

Nem tudom, mit csináljak gimi után??

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve egy picit.

17 éves lány vagyok, most kezdem majd a 12. osztályt. Viszont egyszerűen nem tudom, hogy minek menjek tovább.

Tudom, ti nem ismertek és ezért nem is tudjátok így látatlanban megmondani, de azért mégis.. még tanácsokat is szívesen fogadok.

Megpróbálom összeszedni a gondolataim.

Szóval jó tanuló vagyok, 4.4 alatti átlagom sosem volt, viszont gimiben nem voltam kitűnő sem, most például 4.77 lettem. (Köszönöm drága tesitanár, hogy nem adod meg a jobb jegyet mert nem járok a retek szertornádra❤️).

Gimnáziumba járok ahol emelt óraszámú angol osztalyba mentem. Az más kérdés, hogy az ofő, aki az angoltanár nem tanított 3 év alatt semmit. Szó szerint. Erről meselhetek bovebben is.

Nyelvvizsgám még nincs, a nyáron lehet lerakom a b2-t.


Fakultációnak közél informatikát választottam, abból is fogok érettségizni.


Érdekel az informatika, az angol a rajzolás(mostanába főleg portrékeszites), a táncolás.., ezek a reálisabbak.

Jó vagyok matekból is, a történelmet is szeretem, szeretek könyveket olvasni. Igazából könnyen tanulok meg dolgokat, viszont keveset tudok tanulni szar családi helyzet miatt.


Nem tudom, hogy egyetemre menjek-e tovább (valószínűleg ez nem fog sikerülni, egyéb tényezők miatt☹️)

Vagy pedig szakmát tanuljak. Milyen nekem való szakma lenne?

Segítség.



2022. júl. 9. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha infóból jó vagy és szereted akkor pár éves szoftver mérnök vagy kódoló (nem érted ezekhez) front-end/back-end, felhős szolgáltatások kikódolása stb.

Rengeteg pénzed és rugalmas munkalehetőséged lesz.


Másik lehetőség, rajzolásból kiindulva a grafika. Grafikusként is elég jól ellehet helyezkedni, és ha összekapcsolod webdesign-nal (hogyan néz ki egy honlap, hol vannak a gombok, milyen színüek, stb) akkor az is egy nagyon jó irány.


Remélem segíthettem. És ne pánikolj, minden rendben lesz :)

2022. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress tőletek távoli egyetemeket, és nézd át, milyen szakjaik vannak, keress olyat, ami szimpatikusnak tűnik és meg is lehet élni belőle. Menj koleszba, hagyd magad mögött ezt a hátteret.
2022. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

informatika + angol > programozás (Ehhez nem is kell képzés, online is el tudod kezdeni az alapokkal. Nagyon jól lehet vele jól fizető munkát találni, ha beleteszel 2-3 évet a tanulásba.)


Rajzolás > grafikus(szakképzés), grafikus művész(egyetem), fotográfus (szakképzés vagy egyetem, Viszont elég sok fotós van, így ezzel nem könnyű.)


Tánc > sportos képzések (szakképzés vagy egyetem)


Angol > anglisztika BA > fordító, tolmács (Sokan tudnak angolul, így ez is kicsit bizonytalanabb irány.)


Itt meg tudod nézni az alapszakmákat, hátha látsz olyat, ami nem jutott még eszedbe:

[link]

(A képzések időtartama érettségi után általában 2-3 év és mindegyik képzés ingyenes.)

2022. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2022. júl. 10. 18:41
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Nyugi, én 23 évesen tudom mit akarok, de oda kevés a pontom és sokat kéne tanulni, viszont nem 1 lapra akarom feltenni az életemet, amihez meg kevesebbet kéne tanulni abból meg az se él meg aki oktatja, bár mondjuk talán az átlag embernek van normális érdeklődési köre, de majd egyszer talán, kitudja, végtére ha nyugdíjba lesz rá pontom és pénzem, mért ne, aztán praktizálok 100 éves koromig, nincs kizárva ez se ha nem halsz meg hamarabb.
2022. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nagyon-nagyon fiatal vagy még! Ha nem sikerül egy érettségi, 30 évesen is újra próbálhatod. Bármikor válthatsz szakmát. Én most akarok váltani. Ne görcsölj rá, ha viszont választottál egy szakot, 100%-os odaadással csináld.
2022. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, programozásra akarok váltani. De először ki akarom próbálni, hogy nekem való-e, meg tudom-e tanulni. Ezért el fogom kezdeni a Harvard CS50 kurzusát. Közben szeretném kicsit a matek tudásomat felfrissíteni, mivel 7 évvel ezelőtt érettségiztem. Ezért el akarom olvasni Euklidésztől az elemek 6 könyvét. Nekem hiányoztak a bizonyítások középsuliból. Nagyon tetszik, hogy itt mindent bebizonyít, nagyon érdekes. Tetszik, hogy mindent az alapoktól kezd.
2022. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mai világban lehet érdemesebb szakmát tanulni, mint egy felesleges szakra jelentkezni az egyetemen. Informatikával viszont nekem jelenleg úgy tűnik nem tudsz melléfogni. Szerintem állj rá az info tanulására, vagy keress egy szakmát, ami keresett és jól fizető, érdekel is azért, és tanuld ki azt. Ha fiú lennék biztosan valami szerelőnek mennék, lányoknak azért kevesebb a választék a fizikai korlátok miatt, de semmisem lehetetlen, és jobban lehet keresni mint diplomával.
2022. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szóval mindenből kitűnő akarsz lenni és érdekes módon semmi ötletet nincs mit akarsz.
2022. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Én se jöttem rá, hogy hogy éljek meg munka nélkül, mert annyi vagyonom nincs, hogy a kamatból meglegyen.
2022. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!