Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen esélytelen vagyok...

Teljesen esélytelen vagyok Pszichológiára egyetemen?

Figyelt kérdés

A 11. és 12. évvége borzalmasan sikerült mivel elképzelés és motiváció nélkül voltam így ez nem jöhet szóba. Az érettségim:


Magyar közép - 38%

Matematika közép - 46%

Történelem emelt - 66%

Angol emelt - 52%

Közgazdasági ismeretek - 86%


Így ha duplázással illetve az emelt érettségik által adott többlet pontokkal számolok is csak 336 jön ki és a pszichológia szakok bőven 400 felett kezdődnek. Akkor ez így teljesen esélytelen? Vagy lehet még tenni valamit ennek érdekében?



2022. júl. 10. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez így tök esélytelen.
2022. júl. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A felvételi tárgyakból emelten érettségizz újra jól és persze nyelvvizsga sem árt.
2022. júl. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Mit szeretnél tenni? Vagy mégis mire gondolsz?


Jövőre megpróbálod újra az érettségiket.

2022. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

400 pont alá nem mehet pszichológián az államilag támogatott ponthatár, de inkább 420-430 körül szoktak kezdődni, szóval igen, ennyi ponttal esélytelen a bejutás. Annyit tudsz tenni, hogy az emeltes tárgyakra nagyon-nagyon ráfekszel, és jövőre (vagy amikorra felkészülsz) újra érettségizel belőlük.

A nyelvvizsga az emeltek plusz pontja miatt nem fog számítani, de attól még érdemes megcsinálni, mert a pszichológia MA diplomához jelenleg két, legalább B2-es nyelvvizsga kell, az egyik angolból. És magán a szakon is elvárás, hogy viszonylag biztosan tudj angolul, ugyanis rengeteg szakirodalom angol nyelvű, és pl. egy beadandót vagy később a szakdogát sem fogod tudni csak magyar szakirodalmakból megírni. Illetve a második nyelvvel is érdemes most foglalkozni, nem akkor, amikor már a diploma közelében vagy, és semmi időd nem lesz nyelvet tanulni (tapasztalatból mondom).

2022. júl. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Esélytelen. Újra kell érettségizned, ha szeretnéd. Ez már nem olyan mint a középiskola. Meg a minimum ponthatár, ha azt nem éred el alapból bukta. A jelentkezők határozzák meg a többit, de nem szokott 430 alá menni.
2022. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 10. 14:50
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Annak idejèn nekem sem sikerült jól az érettsègim, de miután elhatároztam, hogy pszichológiát szeretnèk tanulni két felvèteli tárgyból újraèrettsègiztem. Német nyelvből közèpfokon 91%, az emelt èrettsègim pedig 90% lett, plusz csináltam egy felsőfokú nyelvvizsgát ès ìgy lett 452 pontom 😊😊

Szóval semmi sem lehetetlen, hajrá 😉

2022. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%

Nyugi, ha tényleg érdekel, akkor ha úgy van 30 évesen is be fogsz ülni egyetemre ha ebből akarsz megélni is.

Sok tekintetben vannak nem szakemberek akiknek jobb a rálátásuk, mint aki csak beül mert ez a divat, aztán van egy viselkedéselemző papírja.

Kiskoromban én is szar tanuló voltam, most 23 évesen végeztem 2. szakmát, mert az elsőt meguntam és tervezem tovább képezni magam, de ettől függetlenül a pszichológiával foglalkozok mindig mert érdekel, no meg hát a suliba tanult pszichológia eleje elég magolás, megtanulsz ilyen piramist, olyan ábrát, aminek gyakorlatban nem nagyon van haszna, mivel minden eset egyedi. És hidd el, fix lesz legalább 1 olyan tanárod akivel nem fogsz egyet érteni. És biztos lesz egy aki teljesen materialista, meg egy aki spiri és ki fogják beszélni egymást, a harmadik meg Jungra esküszik és Freud elavult..

2022. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Közgaz 86% mutatja mi volt a baj a felkészülés folyamán. Túl vállaltat magadat.
2022. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a töri emelt nem olyan rossz, jövőre simán meg tudnád csinálni sokkal jobbra, ha elkezdesz rá most tanulni. :) Angolból is kellene egy új emelt, ha mindkettő 85%-ra sikerülne, lenne 440 pontod, az sok egyetemre elég is lenne. Valahova ennél kevesebb is bőven jó, nem reménytelen.

Én is elrontottam az érettségit, de újraérettségiztem és remélem most bejutok pszichóra, eredetileg 370 pontom volt, most 442 van. Sok sikert!

2022. júl. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!