Építész levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Véleményt szeretnék kérni, hogy milyen az építész szak levelezőn, valamint, hogy melyik egyetemet ajánlanátok. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy nappalira menjek, viszont nagyon szeretném ezt a szakot választani..



Előre is köszi! :)



2022. júl. 12. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem az osztatlan, 5 éves építész szakra gondolsz, az ugyanis levelezőn sehol nincs. A 7 féléves építészmérnöki alapképzés pedig levelezőn Pesten (az Yblen) és Pécsett (az egykori Pollackon) fut csupán. Mint minden mérnök képzés, van kemény matek és fizika és sok-sok beadandó rajz. Úgyhogy csak olyan munkahely mellett válaszd, amely rugalmasan tud alkalmazkodni hozzád, vagy félállás. A napnak ugyanis 24 órája van, s ha nem akarsz idegroncs lenni, aludni is kell valamikor.
2022. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy melyik esik jobban útba, mert elég sűrűn be kell járni levelezőn is.

Én is azt javaslom, hogy részmunkaidős állást vállalj csak mellette

2022. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Így van, építész mérnökire gondoltam, bocsánat a pontatlan fogalmazásért.


Igazából ez az egy előnye van a vendéglátásnak, javarészt hét közben van szabim, tehát az annyira nem probléma. Viszont egy rész munkán elgondolkodok..


Az Óbudait néztem, mivel Pesten több a lehetőség, viszont ami problémás, hogy fizikát nálunk nem veszik valami komolyan (Esti). Matekból, valamint rajzból külön órákat veszek heti több alkalommal, középszintű nyelvvizsga meg van, szóval azzal sem lesz gond, hogy nyelvel kelljen szenvednem, viszont a fizika..

2022. júl. 18. 11:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Ybl-re jártam nappalin, és ott láttam, mennyit szenvednek a levelezősok... 80-90 %os lemorzsolódás volt naluk.

Szerintem akkor már jobb 3 évre kimenni külföldre, és ott megcsinálni nappalin. Dániában ingyenes, angol nyelvű, és jobb minőségű a kepzes, mint Mo-n ( ott csináltam aztán a mestert)

2022. júl. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Komolyan ennyire durva??? Hallottam róla, hogy nem egy egyszerű szak, mert éjszakákon át rajzolnak, de ezt nem gondoltam volna..
2022. júl. 31. 12:32
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamint még egy kérdés.. Esetleg eltudnátok mondani, hogy mit érdemes beszereznem a képzéshez? Eszközökre gondolok. Utána néztem már, viszont jó lenne olyanoktól tudni, hogy mi az ami tényleg jó, és megéri, akik már a szakra járnak/jártak. :)
2022. júl. 31. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Épìtőipari tapasztalataim alapján mérnökként mondom, hogy jóval jobb lehetőségek is vannak mérnökként az épìtőiparnál. Itt van hogy a szakmunkásokat jobban megbecsülik anyagilag mint a mérnököket.
2022. aug. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!