Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Buta háziasszonyként meg...

Buta háziasszonyként meg tudom ezt tanulni? Nincs már ingyenes?

Figyelt kérdés
Azt hallottam régen gyes alatt teljesen ingyenes volt a főiskola,de ez már megszűnt.sőt már semmilyen kedvezményt nem találok,pedig kétszer leszek még gyesen,szeretném kihasználni. Érettségi megvan. Gyógypedagógia,logopédia ami érdekelne,és a szüneteket is könnyebb megoldanom ha 3 gyerek mellett dolgozni járok. Viszont kérdés mennyibe kerül félévente, mennyit kell dolgozniuk órán kívül?( adminisztratív munkák) munkatársakkal mennyit kell kommunikálni? Egyedül dolgoznak? Ugye csak annyit látni,hogy délig dolgoznak 1-2 kisgyerekkel.van nyári,őszi szünet stb. könyvelőnek tanulni is èrdekel,de eddig csak gyógymasszőr voltam és bolti eladó,és sok éve otthon. "Buta háziasszonyként" képes lennék megtanulni ilyen bonyolult dolgokat? Ha éveket töltöttél munkahelyen,mennyire bonyolult ezt vállalkozásban elkezdeni? Mennyit kell adózni mennyi a bevétele egy könyvelőnek. Home office- ban nem lehet kezdeni? Van aki tud kedvezményes képzéseket gyesen lévőknek vagy bármi home office vagy olyan munkák amiben aránylag egyedül dolgozik az ember? 3 gyerekem lesz és hamar szeretnék dolgozni, bármi tanácsot elfogadok. Többgyerekesek ti hol dolgoztok? Köszönöm
2022. júl. 13. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom, sima érettségije van meg...

Tehát legalább két tantárgyból emeltet kéne csinálnia... Csak a felvételihez....

2022. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de picit tényleg el kellene gondolkoznod ez biztosan neked való-e. Nem is értem, hogy most gyógypedagógus vagy könyvelő szeretnél-e lenni. Azt mondod masszőr vagy. Miért nem ezen a vonalon mész tovább?
2022. júl. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
96%
A könyvelői okj-s oktatás feltételei is megváltoztak, nézz utána.
2022. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
96%

Gyógypedagógiát csak akkor tanulj, ha elég elhivatottságot érzel a sérült gyermekek fejlesztéséhez.

Elvégezni csak egy dolog, ami nem kis feladat! Logopédiára hibátlan hangképzés és teljes/ hibátlan fogsor szükséges. Ha picit is selypítesz, vagy rosszul képzed valamelyik hangot, akkor fel sem vesznek.

Dolgozhatsz vele óvodában, iskolában, pedagógiai szakszolgálatnál, stb. Persze magán úton is lehet. Hiányszakma, jól keresnek.

Állandó kapcsolattartás szükséges az oktatási/nevelési intézményekkel, szülőkkel, kollégákkal. A 8 órás munkaidőn túl rengeteg adminisztratív munkát visznek haza és persze állandó továbbképzésen kell részt venniük.

"Buta haziasszonyként" esélyed nincs megtanulni és egy buta ember ne is akarja fejleszteni, tanítani a gyerekeket szerintem! De a legnagyobb kihívást talán a nyelvvizsga jelentené. Az még az okos embereknek is nehézséget okoz sokszor.

2022. júl. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!