Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű történelem...

Emelt szintű történelem érettségire milyen könyveket ajánlotok 2022-ben?

Figyelt kérdés

A középszintű érettségim megvan, továbbtanulási szempontból szeretnék emelt érettségit tenni. Már nem járok suliba, egyetemre készülök. Otthon szeretnék egyedül felkészülni és felturbózni a közepes tudásom. Szeretném tudni ti milyen felkészítő könyveket tudtok ajánlani, amivel nektek jó tapasztalatok volt. Főként olyan könyveket keresnék, ami az emelt érettségi tananyagokat tartalmazza, ha lehet egy könyvben. Tehát, minden tananyag benne van amit tudni kell egy sikeres emelt érettségihez. Szívesen fogadok segédanyagokat is bármit ami segíthet.


Eddig ezt a könyvet nézegettem:


Történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint

B. Mátyus Gyöngyi Bori István


Előre nagyon szépen köszönöm a segítséget.



2022. júl. 13. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Követem. Én is szintemelőt szeretnék tenni.

Ha gondolod írj amúgy, és tudunk majd konzultàlni a későbbiekben is, hogy kinek milyen jegyzete van, honnan, meg hogy áll a felkészülésben.

2022. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vásárolgatásba nem kezdenék a helyedben.

Az általad írt és egyébként jó vázlatos könyvet egészíteném ki saját jegyzetekkel. Ehhez netet és könyvtári könyveket hasznalnék.

Az alap lexikálist és az összefüggéseket kell jól tudni, a lényeg, hogy ne maradjanak vakfoltok.

Írj, ha konkrét segítség kell

Egy töritanár

2022. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben megjelenik egy adott év tematikájának megfelelő kidolgozott könyv, viszont ez sajnos csak februárban. Viszont nem igazán szoktak változni, max 1-2 tematikában az év követelményei. Ez szóbeli, viszont szerintem nagyon hasznos, ha gondolod vedd meg a 2022-ben megjelentet, rengeteg minden benne van.
2022. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségetek. Megvettem egy könyvet, ami eddig jól bevált, de szívesen fogadok még bármilyen segítséget.
2022. aug. 8. 22:57
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én idén érettségiztem emelten, angolul történelemből. Most ősszel megyek majd újra, de már magyarul. Amelyik könyvet tudnám neked még ajánlani a B. Mátyus Gyöngyi féle könyv mellett, az a Dr Boronkai Szabolcs: Érettségi témakörök vázlata történelemből c. felkészítő könyv, ugyanis abban megfelelően le van írva minden, ami szükséges vázlatosan, mégis olvasmányosan megírva. Azt látom én is a saját pédámon, hogy nagyon fontos a saját magad által még többletként hozzátett tudás, vagy legalább gondolatok.

2022. aug. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!