Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz ha 21 évesen érettségizek?...

Gáz ha 21 évesen érettségizek? Minél több válasz annál jobb!

Figyelt kérdés

Nem buktam de most nem szeretném elemezgetni hogy miért mert hosszú és unalmas.

A lényeg hogy nekem 5 éves gimi lenne jó(mármint nyelvszak és az csak öt éves van mert ugye kezdő szintről), nem tudom hogy érdemes e csak azért négy évesre menni mert akkor 20 évesen érettségizek, viszont az nem az a szak amit én szeretnék.

Remélem nem fogalmaztam nagyon hülyén.


2010. szept. 21. 19:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
84%

Szia!

Én is nulladikosan kezdtem,én 20 évesen fogok érettségizni,de igazából a "legalapabb" 18 évesen érettségizésről így is igencsak le vagyok maradva.Szvsz nincs nagy különbség a 20 és 21 évesen végzés között,abszolút arra tudlak csak bíztatni,hogy azt a szakot válaszd,amelyik érdekel. :)

2010. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Én most fogok 22 évesen emelt szintűt lerakni földrajzból :) Szerintem nem gáz, ha 21 évesen érettségizel! Meg amúgy is, tegyél mások véleményére!
2010. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Ezt a kérdést nem velünk, hanem a szüleiddel kell megbeszélned, hiszen ők tartanak el középiskolai tanulmányaid alatt.
2010. szept. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ó itthon folyamatosan ez a téma, szüleim azt mondják hogy nem olyan rossz ha 21 évesen végzek, de igazából ilyen téren az lesz amit én szeretnék, ha most elhatároznám hogy pl: humán szakra megyek akkor ők arra mondnák hogy jó.

Viszont kíváncsi vagyok mások véleményére. Köszi az eddigi válaszokat

2010. szept. 21. 20:11
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát ez most olyan dolog, hogy elég szomorúnak tartom, hogy egyesek rákényszerülnek, hogy ötéves képzésre járjanak (szerintem tökéletesen feleslegesen elpazarolt az első év, én legalábbis ezt láttam az évfolyamtársaimon és fiatalabbakon... nekem szerencsém volt, befértem az utolsó hatosztályosba a sulimban). De erről nem a diákok tehetnek, szóval ha ez lenne az egyetlen ok, ami miatt nem választanád, nehogy visszatartson. Persze, mindenki szeretne normális időben végezni a középiskolai tanulmányaival, de ha így jött ki, hát így jött ki.
2010. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
nem gáz. viszont a 0. évnek semmi értelme! ezt mindenki tudja. akik arra jártak azok is, meg a tanárok is. sima 4 évesre menj! nem azért mert a 21 éves érettségi gáz lenne, hanem azért, mert nincs értelme 5 évig középsuliba lenni.
2010. szept. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnos én is azt tudom mondani saját tapasztalat alapján, hogy a 0. évnek nem volt sok értelme. A sima 4 osztályosok legalább annyira tudták a nyelvet, mint a mi osztályunk, sokan még jobban is.


Én majdnem 20 voltam érettséginél, ez nem zavart, mert manapság sokan érettségiznek 13. osztály végén, sokan 20 évesek ilyenkor, az hogy 21 vagy az annyira már nem nagy különbség. Egyetem/főiskola alatt úgyis simán behozhatod ezt, ott olyan csúszások vannak, hogy simán beérheted a 18 évesen érettségizőket is. ;)

2010. szept. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szia!


Szerintem sincs értelme a 0.osztálynak. Igaz, én 18 évesenérettségiztem, anno még a régi rendszer szerint, és most, 27 évesen fogom letenni a szintemelő érettségit matekból.

Szerintem soha sincs késő, ha tanulásról van szó...


Sok szerencsét!

2010. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

én kéttannyelvű képzésre jártam, ez is 5 éves. és szerintem csak ennek van értelme az ötévesek közül, a szimpla nyelvi előkészítőnek/0.nak én sem látom értelmét. Kéttannyelvű ugye annyiban más, hogy első évben ott is rengeteg a nyelvi órád, de ugyanakkor sok tárgyat tanulsz az adott nyelven, így még alaposabb, átfogóbb nyelvi ismereteid lesznek, főként szaknyelvekből. De ha te, kedves kérdező, nem ilyen jellegű képzésre gondolsz, akkor szerintem sincs sok értelme az 5 évnek.


Amúgy egyáltalán nem ciki! :)

2010. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de ha azt mondjátok hogy nincs értelme a 0.-nak akkor mit csináljak? Eddig angolt tanultam és sikeresen le is tettem belőle a nyelvvizsgát. Most nagyon szeretnék németet tanulni(de kezdő szintről) és igazából engem csakis a nyelvszak érdekelne. Más tantárgyakból nem vagyok nagyon jó mert nem is nagyon érdekelnek. 4 évfolyamos németre meg csak úgy vesznek föl, ha haladó szintem vagyok. Nem tudom hogy lehetne akkor kikerülni a 0.-ot.( de hogy hogy nincs értelme? hát az nem számít hogyha heti több mint 10 órában tanulom?)
2010. szept. 22. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!