Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz ha 21 évesen érettségizek?...

Gáz ha 21 évesen érettségizek? Minél több válasz annál jobb!

Figyelt kérdés

Nem buktam de most nem szeretném elemezgetni hogy miért mert hosszú és unalmas.

A lényeg hogy nekem 5 éves gimi lenne jó(mármint nyelvszak és az csak öt éves van mert ugye kezdő szintről), nem tudom hogy érdemes e csak azért négy évesre menni mert akkor 20 évesen érettségizek, viszont az nem az a szak amit én szeretnék.

Remélem nem fogalmaztam nagyon hülyén.


2010. szept. 21. 19:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem gáz! Arra a szakra menj ami neked tetszik és amivel úgy érzed életed végéig foglalkozni szeretnél. Ne foglalkozz azzal hogy ki mit gondol arról hogy 20 évesen érettségizel,legalább meg lesz az érettségid és ez a fontos. Nekem van több osztálytársam akik nem buktak meg csak visszamaradtak oviban vagy évesztesek, olyan is van akik többször buktak és most 22-23! évesek...ők idén fognak érettségizni és nem szégyenlik hogy 23 évesen fejezik be a középiskolát,inkább örülnek hogy meg lesz az érettségijük.
2010. szept. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
szerintem sem gáz! manapság már az a ritka, aki 18 évesen teszi le, hiszen sokan évvesztesek is, plusz ezek az 5 évesek. Sokakl fontosabb, hogy 4 v 5 évig olyannal foglalkozzál, ami érdekel, amit szeretsz csinálni! különben h fog eltelni az anem csekély idő? :(
2010. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem gáz, de az gáz ha azonnal nem is mész tovább főiskolára, mivel az érettségid munkavállalás szempontjárból már semmit sem jelent, csupán továbbtanulásra jó!


Szóval érettségivel is csak uyganolyan melokat fogsz kapni mint a 8 általánossal, ezért kell továbbtanulni!

2010. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyébként meg nem kell neked 5 éves gimi meg nyelvszak mert tök felesleges!!


Csinálj mg egy sima 3 éves vagy nem tom most mennyi esti felnőttsulit amin lerakod az érettségidet legalább 4 es átlagra aztán azzal is uyganúgy felvesznek bármiylen főiskolára vagy egyetemre fizetős szakra!


Államilag támogatott úgyis csak a zseniknek való meg kb azok is jutnak be egy nevesebb helyre ingyen.


Az érettségi mellett eg tanulhatod a nyelvet és lehet hogy egyből utánna már le is tudod rakni, vagy ha emeltszintűt csináálsz angolból, és 5 ös lesz akkor az annyi mintha egy középfokú nyelvvizsgát tettél volna, a nyelvvizsgabizonyítványt is kiadják rá az OM-nél!

2010. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs semmi értelme a 0. évnek. Annyira nincs, hogy semmi angoltudással mentem a középsuliba, és úgy végeztem az 5. év végén, hogy van közép-, és emeltszintű 5-ös érettségim, szakmai közepem, és felsőfokúm angolból. Attól, hogy a ti sulitokba szarul tanítják a nyelveket, attól még van értelme a 0. évnek.
2010. szept. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!