Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégezni a Vállalkozás...

Megéri elvégezni a Vállalkozási Mérlegképes Könyvelő tanfolyamot? Vagy eltörpül az értéke a Bank és Pénzügyi bsc diplomák mellett?

Figyelt kérdés

Már van egy diplomám Társadalomtudományi területen, de az élet úgy hozta, hogy banki területen kezdtem el dolgozni, és nagyon tetszik. Különösen a könyvelés tetszik, és szeretnék a jövőben ezzel foglalkozni. Gondoltam elvégzek egy 10 hónapos Vállalkozási Mérlegképes Könyvelő tanfolyamot. Azonban nem tudom, hogy mekkora "súlya" van ennek a képzésnek. El tudnék vele helyezkedni könyvelőként?

Vagy sokkal jobb ötlet Bank és pénzügy bsc-t elvégezni?

Őszintén már nem szeretnék még 3 évet egyetemen tölteni, és abba reménykedek hogy a banki tapasztalatom előnyt jelentene.



2022. júl. 18. 10:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol tanulsz, de a magyar felsőoktatási rendszerben jelenleg nem létezik "Bank és pénzügy BSc". Ha kimondottan érdekel a terület, akkor érdemes lehet egy pénzügy és számvitel alapszakot elvégezni (már csak azért is, mert azzal, ha nem is vágják hozzád a mérlegképes könyvelői papírt, felmentést tudsz kérni a tanfolyam alól, így könnyebben megszerzed a képzést), de ha nem akarsz még 3,5 éven keresztül tanulni, bőven elég a könyvelő tanfolyam. Az lényegében egy lecsupaszított PSZ, néhol még több is. Ha már van diplomád, különösebb hátrány nem ér. Nyilván egy PSZ diploma mindig jobban mutat, de annyival nem, mint amennyivel több időt/ energiát/ pénzt kell beleölni.
2022. júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!