Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen programozási alapismere...

Milyen programozási alapismeretek kellenek az egyetemre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, hamarosan le fogom tenni az érettségit, utána pedig egyetem.



Egyetemi felvételin miket kérdeznek?


Az jó, ha jelenleg pythont, később javat fogok tanulni, vagy ezt az egyetemen bővebben megtanítják?


2022. júl. 18. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Melyik egyetem?

Nincs olyan, hogy egyetemi felvételi! Ezt kevesebb mint 1 évvel a végzés előtt nem tudtad?

2022. júl. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Lol, egyetemre nem kell felvételizni. És programozási nyelvet sem kell bővebben ismerned, azért mész egyetemre, hogy megtanuld.
2022. júl. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarországi egyetemre mész, akkor semmilyen. Egyrészt nincs felvételi, az érettségi (és középiskolai) eredmények alapján számolják a pontokat, másrészt az egyetemet simán el tudod kezdeni úgy, hogy semmilyen programozási ismerettel nem rendelkezel, mert első órákon gyakorlatilag onnan kezdik el, hogy hogy kell bekapcsolni a számítógépet. Nyilván utána felpörög a tempó.
2022. júl. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tényleges felvételire gondoltam, csak akkor már 11-kor eléggé el vagyok fáradva...



De akkor megnyugodtam és szerintem jobban teszem, ha előre azért tanulok egy kicsi python, java, js-t.


Köszi a válaszokat :)

2022. júl. 19. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

minek akarsz 3 nyelvet tanulni?


tanulj 1-et, de akkor azt behatóbban

2022. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pythont azt csak kezdő programozási nyelvként tanulom, C#, vagy C++-al szeretnék foglalkozni később.
2022. júl. 20. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!