Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek a Miskolci egyetemre...

Menjek a Miskolci egyetemre vagy hagyjak ki egy évet és jelentkezzek jövőre Debrecenbe? HELP HELP HELP

Figyelt kérdés

Első helyre a Debreceni egyetemet jelöltem , gyógytornász szakot. De nagyon felemelték a ponthatárt az éven és oda nem sikerült bejutnom. Második helyre jelöltem a Miskolci egyetemen a gyógytornász szakot és oda felvettek.

De nem vagyok benne biztos, hogy szeretnék oda menni.

Mert Debrecenbe húz a szívem és ott szeretnék tanulni és nem tudom mit tegyek.

Több oldalon is olvastam,hogy a Miskolci gyógytornász képzés ott "gyengébb", mint Debrecenben ez valóban így van?

Mert ha most nem mennék Miskolcra akkor kihagynék egy évet és jövőre újra jelentkeznék Debrecenbe, de benne van a pakliban,hogy jövőre még jobban felemelik a pontokat és jövőre sem sikerül.

Mit tegyek, menjek most a Miskolcra, de nem vágyom oda vagy hagyjak ki egy évet és jövőre jelentkezzek újra, de lehet, hogy jövőre sem sikerül?

Mit tegyek?

Ha esetleg az éven nem megyek a Miskolci egyetemre akkor ha jövőre bejelölöm ismét másodiknak és megint csak oda vesznek föl, akkor fel fognak venni attól,hogy az éven nem mentem?



2014. júl. 31. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mit tegyél, de ha most nem mész Miskolcra, és jövőre másodiknak jelölöd be, és csak oda lesz elég a pontod, akkor felvesznek, annak nincs semmi akadálya. :)
2014. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egy év kihagyásnak csak úgy van értelme, ha közben javítasz az eredményeiden. Mert amúgy kb. zsákbamacska az egész (vagy sikerül, vagy nem).

De ha nem szívesen mennél oda, akkor szerintem felesleges belevágni.

2014. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy gondoltam,hogy az 1 év kihagyás után megpróbálnám a nyelvvizsgát, mert elsőre nem sikerült. Meg esetleg újraérettségiznék Biológiából is, hogy minél több pontot szerezzek
2014. júl. 31. 17:03
 4/19 anonim ***** válasza:
Ne menj csak azért Miskolcra, hogy egyetemre járj. Én mondjuk mérnökinfóra járok és az elég nehéz szak de sztem egy egyetemen minden szaknak vannak nehézségei, és énis minden nehezebb vizsga előtt megkérdőjelezem, hogy minek jöttem egyetemre :D, uh ha ilyen előfordulna lehet elmenne a kedved az egésztől, viszont az is lehet, hogy megtetszik a Miskolci egyetem. Szerintem nagyon jó hely, az egész országban sehol sincs ilyen diákélet mint itt. Én már a harmadik évem fogom elkezdeni itt. A felvételikor még a BME és Debrecen játszott és elég lett volna mind3 helyre a pontom de nem bántam meg, hogy Miskolcot választottam. Amúgy meg, igen ha ugyan ennyi ponttal vársz egy évet nem valószínű, hogy jövőre több esélyed lenne, ha mindenáron Debrecenbe szeretnél menni, akkor csinálj meg egy emelt érettségit, vagy egy nyelvvizsgát. Egy év hosszú idő, az alatt ez simán hozható.
2014. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
"...az egész országban sehol sincs ilyen diákélet mint itt." - Ha ezt úgy érted, hogy "olyan jó diákélet", akkor te még nem jártál Szegeden :D
2014. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Mi a különbség az egyetemek között? Átlagolva: SEMMI!

-Mi a különbség a mókus és a patkány között?

-Semmi, mindkettő rágcsáló...

Csak a mókusnak jobb a marketingje... (ha érted...)

2014. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#5

te meg Miskolcon...

2014. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#7

De én nem is tettem ilyen elhamarkodott kijelentést másik egyetemi városról :D

2014. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
Én ajánlani tudom a Miskolci Egyetemet, édesapám is odajárt, és most jól fizető munkához jutott, állítása szerint jó ott a taníttatás(:
2014. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szerintem hatalmas butaságot csinálsz,ha vársz még egy évet a semmiért. Ugyanaz a szak, ugyanaz diploma. Totál mindegy hogy DE vagy ME adja ki. ME jó hely, tényleg nagyon jó a diákélet. Nem gyenge a képzés, az a versenyszellem ahogy látom éveket vesz el a fiatalok életéből. Felvetek arra a szakra ahova menni szeretnél jó választás és nem iratkoznál be csak azért mert nem a DE NK ami pont ugyanannyit ér?

Azt hiszed hogy ME-n nem fogsz "versenyképes" diplomát kapni, jelentsen bármit is az a versenyképes szó amit a Hr-es cikkekben előszeretettel mondogatnak. Lehet hogy gazdasági képzőhelyek között ez jelent sokat, de eü diplomáknál pont semmit. Külföldön egyik vagy másik egyetemet se ismerik, mindegy hol végeztél ha külföldön akarasz dolgozni, tulajdonképpen mindegyik magyar gyógytornász diplomát szívesen fogadják, itthon meg aztán tényleg mindegy hol végeztél gyógytornász állás tekintetében. Én a szüleid helyében nem engedném hogy egy évig otthon "várjál" a semmire.

2014. aug. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!