Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet, hogy a magyar...

Hogy lehet, hogy a magyar közgazdászképzés csúcsának számító Neumann János Egyetem Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakára ilyen alacsony lett a ponthatár?

Figyelt kérdés
55 pont kellett csak

2022. júl. 23. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
5%
Nyilvánvalóan olyan nehéz volt a felvételi, hogy a legjobbak sem tudtak 50 pontnál sokkal többet szerezni.
2022. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy nem számít a magyar közgazdászképzés csúcsának a Neumann János Egyetem Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakja.
2022. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

A Neumann János Egyetem Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszaka nemhogy nem “a magyar közgazdászképzés csúcsa”, hanem egy nevesincs, senki által (el) nem ismert képzés egy futottak még egyetemről.


A magyar közgazdászképzés csúcsa a Corvinus és a PTE GPME és alk. közgazdaságtan szakjai.

2022. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként az alacsony pontszám azt jelenti, hogy kicsi volt az érdeklődés. Aki valóban érdeklődött a téma iránt az elment valódi egyetemre: CEU, BCE vagy PTE.
2022. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet az, hogy az egyik legjobb helyen, ahol 50 éve van közgé képzés, nem indult számvitel nappalin? Több volt a jelentkező, mint tavaly, csak a helyi szakközépből többen elérték a kp ponthatárt, mint ahány emberrel tavaly a szak indult...
2022. júl. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

De, közgazdasági elitképzés, ahogy írják

[link]

2022. júl. 23. 16:21
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
NER média, NER egyetem
2022. júl. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

6. "De, közgazdasági elitképzés, ahogy írják"


Az... elit... 😅😅😅 NER "elit" max. Álmodik a nyomor.

2022. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ezt a Magyar Nemzeti Bank rakta össze, mi köze a NER-hez? Pont a NER szervezte ki alapítványi kézbe a Corvinust.
2022. júl. 23. 22:21
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én értem, hogy felvettek ide téged valamilyen bölcsész alapdiplomával, de ki kell, hogy ábrándítsalak. Nem, egy 2 éves mesterképzés továbbra sem tudja pótolni a GPME és alk. közgazdaságtan durva matematikai és elméleti alapjait, amelyet ezek a gyerekek 5 éven át tolnak nagyon durva színvonalon. Én szívből örülök neked és gratulálok, hogy felvettek, de azért egy kis szerénységet ölts már magadra... ha közgazdasági elitképzésre szeretnél járni, akkor javaslom neked a Corvinus GPME vagy AK ALAPSZAKÁT, kezdd el nulláról az egészet és építsd fel magadat az alapoktól. Egy harmadéves GPME-s úgy tolja le a pályáról a Neumannos végzősöket, hogy már az első pofon előtt leléptetik ez utóbbiakat Döntő Fölény miatt, nehogy megsérüljenek. A PTE hallgatói szintén nagyon jók, ismerek belőlük is egy tucatot legalább.


Értem én, hogy MNB meg NER egyetem, de mindeközben a Corvinusosok meg a Morgan Stanley-nél, JP Morgannél, McKinsey-nél edződnek, és hidd el, az NME papíron jól kinéző mesterszakja egyszerűen nem rúg labdába ezek mellett a nagyágyúk mellett.


Sajnálom, ha kiábrándító voltam, de ha elitet keresel, akkor továbbra is Corvinus és a PTE háza tájékán javaslom keresgélni. (És nem hazabeszélek, mert én nem ezekre a szakokra jártam, csak ismerem ezeket az embereket mint menedzser és mint egyetemi oktató is.)

2022. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!