Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet, hogy a magyar...

Hogy lehet, hogy a magyar közgazdászképzés csúcsának számító Neumann János Egyetem Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszakára ilyen alacsony lett a ponthatár?

Figyelt kérdés
55 pont kellett csak

2022. júl. 23. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként, csak hogy a kérdésre is válaszoljon valaki (úgyis évek múlva látszik majd, hogy mennyire jó a képzés - amúgy egy az egyben a BCE alk. közgázhoz tartozó mesterszakról van szó, amit eddig “igazi” közgazdász képzésnek tartottak számon itt az oldalon is, szóval kicsit abszurd, hogy hirtelen egy nagy szarnak titulálják). Na de szóval, 55 pont nem sok igen, de 50 embert vettek fel.. Alapból a felviben meghirdetett 30 fő is jóval több lett volna, mint amennyit a hasonló fókuszú mesterek felvettek, de kis is lett bővítve. Ha ránézel, hogy BCE (akár a közgazdasági elemzőre, akár NGG-re), ELTE pl hány főt vett fel, akkor látszik, hogy fele-harmadennyit. Lehet a 17. ember pontszáma itt is 80, ha ennyit vettek volna fel mária magas lenne a ponthatár. Meg az is lehet tényleg szigorúan pontoztak mondjuk, önmagában így az 55 pont az égvilágon semmit nem mond a képzésről. Az, hogy érdeklődés nem volt szimplán csak nem igaz.
2022. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
11. Azt is tegyük hozzá, hogy kikből áll ez az 55 ember! A valóban jók elmentek a Corvinusra, a PTE-re, a CEU-ra meg külföldre. Meg más, matekos szakokra. A többiek maradtak a Neumannon. Ne tegyünk már úgy, mintha az elit járna ide...
2022. júl. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%

Annyira ezt a 2 évet hangsúlyozzátok… Ez nem egy 2 éves tanfolyam, hanem egy mesterszak.. Mesterszakra meg az mehet, akinek van már egy alap diplomája, szóval meg kell hogy legyenek az alap gazdasági ismeretei. Szóval nincs értelme így összehasonlítani a GPME-vel, ami egy 5 éves osztatlan szak


A Corvinusos NGG meg szerintem közel sincs olyan jó. Régen jobb volt, de azóta egy csomó matekos tárgyat kivettek a tantervből. A közgazdasági elemző meg már csak angolul indul.

2022. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
13. Nincs ezzel baj, csak a kérdezőnek valamilyen kutyaütő alapdiplomája van, azzal vették fel ide, amivel még mindig nem lenne baj, ha nem itt hencegne, hogy ő a “közgazdászképzés csúcsára” jár. :D
2022. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%

"“közgazdászképzés csúcsára”"


Az a Pannon

2022. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én ugyan egy szóval nem írtam, hogy ide járnék. Majd csak szeretnék ide felvételizni.
2022. júl. 24. 22:13
 17/22 anonim ***** válasza:
67%
Igen, tudom. A lényeg az, hogy a te helyzetedben jó ez a diploma, és jól el fogsz vele boldogulni, de azért egy kis realitásérzéket is szedj magadra addig. Nem ez a közgazdasági képzés csúcsa (finoman fogalmazva). Elmegy kategória. De barátkozz meg azzal a gondolattal, hogy a BCE-s, PTE-s diákok sokkal jobban képzettek már most mint amilyen te valaha is leszel. Ismerek párat személyesen, nagyon durvák.
2022. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem mi ez a nagy elvakultság a GPME irányába. Az gyakorlatilag egy osztatlan AK+Közgáz elemző szak

Ha valaki elmegy gazdmen után közgazdasági elemzőnek, az is ugyan azt a végzettséget fogja kapni, mint aki AK-n kezdett.

2022. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%

18. “ Az gyakorlatilag egy osztatlan AK+Közgáz elemző szak”


+ egy matematika szak. Az alk. közgáz sokkal könnyebb, mint a GPME. Ez nem elfogultság, hanem tényállás.


“Ha valaki elmegy gazdmen után közgazdasági elemzőnek, az is ugyan azt a végzettséget fogja kapni, mint aki AK-n kezdett.”


Dehogy. Teljesen hiányozni fognak az alapjai. A gazdmen olyan az AK-hoz képest, mint valamilyen TIT ismeretterjesztő tanfolyam.


Értsd már meg, hogy nagyságrendileg nehezebb és komolyabb képzésekről beszélünk, egyszerűen más liga, mint egy hitvány gazdasági szak. És ezt most gazdasági szakosként mondom.

2022. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Engem inkább a makrogazdaságtan érdekelne, a GPME tudtommal nem erre fókuszál
2022. júl. 25. 23:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!