Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Első éves joghallgatóként...

Első éves joghallgatóként milyen gyakornoki és egyébre van lehetőség?

Figyelt kérdés
Tapasztalatszerzés szempontjából hova lehet menni gyakornoknak, természetesen ingyen? Illetve nyílt tárgyalásokra be lehet menni hallgatni? Annyi minden érdekel ezzel kapcsolatban. Szeretném komolyan venni ezt a szakmát.
2022. júl. 24. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Be tudsz menni tárgyalásokra. Amikor én jártam, választhattam, hogy milyen tárgyalásokra szeretnék bemenni, ha a bírónak nem volt ellenére.

Polgári perek, büntetőperek, stb. Én nagyon szerettem.

2022. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, erre gondoltam én is. Akkor jól sejtettem, hogy lehet ilyet.
2022. júl. 25. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hol vannak ezek a tárgyalások? És mi ennek a menete? (Mármint hogy be tudj menni)
2022. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Budapesten élek, én a Markó utcai bíróságra jártam. Első alkalommal bementem megérdeklődni, hogy joghallgatóként van-e lehetőségem bejárni tárgyalásokra. A földszinten volt egy kis iroda, ahol megmondták, hogy milyen ügyek lesznek és mikor, és melyikre lehet bemenni. Egyébként meg tudod nézni a honlapjukon. Megkerestem a tárgyalót (ki van írva az ajtónál az ügy megnevezése és az időpont). Amikor megérkezett a bíró, szóltam neki, hogy szeretnék bemenni joghallgatóként, ha lehetséges. Ezután már ennek a bírónak a tárgyalásaira jártam, ő mondta meg, hogy mikor, milyen perei lesznek. Leginkább végig követtem 1-1 pert.
2022. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azta, köszönöm szépen!
2022. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2022. júl. 26. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!