Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász karrier lehetőségek?...

Jogász karrier lehetőségek? Mire éri meg szakosodni?

Figyelt kérdés

Most fogom elkezdeni a jogi egyetemet, viszont már gondolkodom azon, hogy később ezen belül milyen irányba menjek. Közszférában nem szeretnék elhelyezkedni, sem pedig bírónak ügyésznek stb.

Vállalati jogász, nemzetközi jogász, vagy ügyvéd lennék. Ezek közül melyikkel a legjobbak a kilátások? Ügyvédként/vállalati jogászkét ki tudok menni külföldre dolgozni? A fizetések hol a legjobbak (ha az ügyvédnél a magánpraxist nem nézzük).



2022. júl. 18. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Külföldre nem tudsz kimenni ezzel a tudással, hiszen minden országban más és sajátos a jogrend. Csak különbozeti vizsgaval megy, ami angolul folyik.


Ha a pénzre hajtasz, akkor vagy kimesz és különbözeti vizsga, vagy itthon egy saját magánpaxis.

2022. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez a különbözeti vizsga mit jelent pontosan? Hogy zajlik, és mit kell tudni hozzá?
2022. júl. 18. 23:03
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Megtanulod egy ottani egyetem képzésen az adott ország törvénykonyvet és levizsgazol belőle szóban és írásban.
2022. júl. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Előbb még azt mondtad, hogy ez angolul van.
2022. júl. 18. 23:11
 5/18 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom ha Hollandiaba mész ki és az ottani egyetemen vizsgazol a holland jogrendbol, akkor nyilván nem magyarul fogsz se tanulni, se vizsgazni.
2022. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A bunkózásodból nem kértem. Te nem magyaráztad el egyértelműen, tehát nem az én hibám, hogy nem tudom összerakni.
2022. júl. 18. 23:18
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Különbözeti vizsga azért ritka, mert úgy kell megtanulnod és levizsgáznod a másik országban, annak az országnak nyelvén, hogy ott nem jártál egyetemre. Tehát fogalmad sincs mik az elvárások, de megvan a követelmény, és azt ugyanúgy kell teljesítened, mint bárki másnak. Főleg úgy nehéz, hogy a szaknyelvet sem ismered. Nem egy 5 perces történet. A joggal külföldi irányba elmozdulni csak a legjobbak tudnak, igen kevesen, és alapvető a c1 angol szaknyelvi ismeretekkel. Ha nem itt akarsz jogász lenni, szerintem akkor már jobb lenne ott kitanulni, ahol élni akarsz, de külföldre kimenni magyar joggal nem nagyon esélyes. Inkább valamilyen nemzetközig ügyfélkörrel rendelkező cégnél/irodánál valószínűbb az elhelyezkedés. Amúgy az egyetem alatt majd kitapasztalod, hogy mi érdekel, és majd ennek megfelelően igyekszel tárgyakat felvenni. Hiába éri meg például a cégjog, ha egyáltalán nem érdekel az egész vagy nem. Most még kicsit korai ezen aggódnod, 1-2 év múlva már jobban fogod látni, hogy mi érdekel és mi lehet abból a legjobb.
2022. júl. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Uhh, hát ez így tényleg nehéz. Köszönöm a választ.

EU-s intézmènyekbe egyébként hogy lehet kikerülni?

2022. júl. 18. 23:57
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Minimum az angol és szerintem még 1-2 másik nyelv, jó megjelenés, sok verseny és stb. az önéletrajzba. Meg főleg protekció, de sajnos a jogon belül az mindenhol kellene.
2022. júl. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Protekció az nincs:( Viszont vesrenyeken hogyan tudok indulni?
2022. júl. 19. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!