Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni itthon,...

Mit érdemes tanulni itthon, amiből külföldön jól megélhetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden egy 19 éves lány vagyok, akinek jelenleg semmi jövőképe nincsen. Szeretnék kiköltözni külföldre, valószínűleg Bécsbe. Érettségi előtt állok és nem tudom, hogy mit érdemesebb elvégezni, egy egyetemet vagy szakmát. És a szakmából is melyik az amelyik később kifizetődő lesz.

Válaszaitokat előre köszönöm!



2022. júl. 24. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Hogy megy a tanulás?

Mennyi pénzetek van a tanulmányaidra?

Hogy megy a nyelv?


Mert a PILÓTA, bárhol a világon kapós, de 25M a képzés, és kell az angol keményen.

Az ORVOS is ilyen, csak sok idő, és egyáltalán, bírod a vért?

Vagy az IT, de az meg idióta kocka kocáknak való.

2022. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nincs ilyen. Meg ezt azért így nehéz megmondani. Mik az erősségeid, mihez lenne kedved a jövőben? Inkább a humán vagy reál tárgyak érdekelnek?

Aztán azt is számításba kell venni, hogy külföldön nagyon költséges az élet és a tanulás is.

2022. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Bécsben a tanulás pont ingyenes, de a megélhetés drágább, ezzel számolni kell.

Jó lenne, ha írnál egy kicsit több infót: Mi megy jól, mi nem? Milyen terület jöhetne szóba (egészségügyi, gazdaság, társadalomtudományok stb.)?

2022. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Annyit még hozzátennék, hogy a német meg az angol kelleni fog, ezekre hajts rá.
2022. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Matematikus, adattudós, programtervező matematikus, orvos, diplomás ápoló, gyógytornász, konduktor… instant get.
2022. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Alapvetően a tanulás elég jól megy. Inkább a matekot preferálom, de a humánnal sincs semmi gondom. Emelt szinten beszélem az angolt és közép szinten az olaszt. Sajnos németet eddig nem tanultam, de úgy gondolom megbírkóznék vele viszonylag hamar. Ha itthon kellene egyetemre mennem, akkor biztos közgázra esne a választásom. Jobban szeretek számolni, mint magolni.
2022. júl. 24. 18:13
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Ez esetben alkalmazott közgazdaságtant érdemes tanulni, de még érdemesebb egyből a Bécsi Egyetemre jelentkezned, könnyű bejutni és klassz egyetem. WU Wien.
2022. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Német tudás nélkül szerintem ne nagyon reménykedj benne. Max angol nyelvű képzésre tudnál menni.
2022. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

8.-nál a pont!


Mindegy milyen ország, angol nyelvű képzésre menj!

2022. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, már jóval előrébb vagyok! :)
2022. júl. 24. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!