Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott képzés...

Államilag támogatott képzés visszafizetése?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy ha elhasználtam az egyetemi 12 államilag támogatott félévemet, akkor mennyi ideig kell Magyarországon dolgoznom, illetve ha vállalkozó leszek, akkor vissza kell-e fizetnem?


Valamint, hogy a visszafizetés hogyan működik? Részletben is lehet-e, mennyi időn belül, stb.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2022. júl. 27. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
20 éven belül kell ledolgozni 1800 napot. Ha ezt nem teszed meg, akkor ki kell fizetni a teljes képzési költséget.
2022. júl. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem 14 félévet támogatnak? Nem igazán vagyok képben általánosan, de ha jól tudom orvosin egy év csúszás fér bele az úgy 14 félév.

Ettől függetlenül igen 1800 napra jön ki 150 nappal kell számolni félévenként

2022. aug. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsődlegesen az az irányadó, amit a beiratkozáskor aláírtál. Abban minden le van írva (ha más nem, a hivatkozott jogszabály).


Úgy tudom az elején volt más szabályozâs talán egy-két évig (2012-13 környékén), azóta pedig 20 év alatt kell ledolgoznod a képzési idődnek megfelelő számú napot, félévenként 150 nappal számolva. Ez esetedben 12x150=1800 naptári napig tartó jogviszonyt jelent. Ez kb. a biztosítási jogviszonyod/adózásod alapján kerül megállapításra, ha vállalkozóként adózol Magyarországon, az is jó.

Megmondom őszintén nincs kedvem kikeresni helyetted, hogy mi a visszafizetés szabályozása, de találtam egy jó összefoglalót (Google "állami támogatás visszafizetése egyetem" 5. találat, oktatas.hu, ez közvetlenül a letöltésre mutat, nem tudom gépen hogy működik, csak azért írom, hogy ha nem akarsz egy random fájlt letölteni, amit belinkelek):

[link]

2022. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!