Két alapszak egyszerre? Tapasztalatok? Hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

Az a “baj”, hogy rengeteg minden érdekel. Gimnáziumban is jó tanuló voltam, de alig volt tantárgy, amit szerettem, aztán gimi végére rájöttem, hogy ez a terület is érdekel, az is, amaz is, de mindent nem lehet…

Ami nálam nagy szerelem, azok a nyelvek, főleg egy konkrét nyelv, de most részleteket nem írnék. Sokáig tanár akartam lenni, de most már egyre jobban elbizonytalanodom ebben, nagyon feldühít a tanárok és az oktatás helyzete, iskolában tuti nem tanítanék, most már egyedül csak a magántanítás jöhet szóba nálam. Esetleg később szakfordítói elvégzése, de mást nem nagyon tudnék kezdeni a nyelvvel.

Érdekel a pszichológia is, de nem akarok pszichológus lenni, így nem sok értelme lenne. Valamennyire a jog is érdekel, alapvető jogi tantárgyakat szívesen tanulnék/tanultam volna, de jogi egyetemre nem mennék, oda nagyobb motiváció kell.

Mostanában egyre jobban elkezdett érdekelni a közgáz.


Nyelvszak+közgáz lenne a két alapszak. Csúsztatva kezdeném, nem egyszerre.


2022. júl. 30. 08:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Több ilyet is ismerek. Úgy kell, hogy először nappalin beiratkozol valamire, például pszichológiára, utána a következő évben valami levelezőre, ahol péntek délután és szombaton vannak az órák.


Főleg ha bölcsészetet vagy pszichológiát akarsz tanulni (de nem akarsz kifejezetten pszichológus lenni), ajánlatos mellé betolni egy levelező gazdasági vagy informatika szakot.

2022. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

Jópár ilyen próbálkozást láttam, még a legelszántabb zseniknek sem jött össze 1-2 félévnél tovább. Egy fenékkel nem lehet több lovat megülni egyszerre. Értelme sem sok van. Egyetemre főként azért mész, hogy piacképes tudást szerezz, nem azért, hogy olyan tárgyakat hallgass, amiket nagyjából érdekesnek tartasz.


Elcsépelt dolog, tudom, de az egyetem nem olyan mint a középiskola. Nagyon nem. Azok között leszel, akik végig kitűnők voltam és 90% fölötti érettségit írtak. Itt már mindenki a jó tanulók közül került ki. És így bukik ki a harmaduk. Időben is teljesen más. Nem pár órád lesz, ami után ellébecolhatsz. Egy nappali képzés az egy napi 8 óra munkával egyenértékű idő és energiabefektetés. Néha több, néha kevesebb, neked kell beosztanod, ami szintén nem könnyű. Van pár sztereotípia, amik nagyjából igazak, de összességében még egy félállást sem könnyű beiktatni a nappali tagozat mellé, legalábbis úgy, hogy ne menjen a képzés rovására. Nemhogy egy másik nappali képzést.


A választással kapcsolatban meg csak annyi a véleményem, hogy nagyon kevés 18 éves tudja célirányosan, hogy mi érdekli komolyan. Nem láttunk még eleget a világból, a személyiségünk, értékrendünk még nagyon is alakulóban van. Az előttünk álló lehetőségeket elvárásként éljük meg, és félünk dönteni, mert akkor minden más ajtó bezárul. A megoldás erre, hogy ismerd fel a helyzetet, mérlegelj a legjobb tudásod szerint, majd dönts, és tarts ki a döntésed mellett. Ha tényleg nem tudsz dönteni, halvány megérzésed sincs, melyik volna a jobb (ez azért ritka), akkor bökj rá egyre. Bármelyik választás jobb lesz, mintha nem tennél semmit, vagy kettő között vacilálnál céltudatlanul.

2022. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
2. Pedig ha körülnézel egy gazdasági szak szombati levelezőn, a felük nappali szakos mindenféle mérnöki meg TTK-s szakokon.
2022. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A nyelvszakot meg a közgázt akarom, a pszichológiát hagyom, csak gondoltam rá korábban.

Ismerek egy lányt (külföldi), 24 éves, 3 alapszakos diplomája van, fizika, pszichológia és francia szakos. Mondjuk 3 szakot én sem értem hogy… Most 2 mesterre jár egyszerre, az egyik francia MA, a másik valami műszaki terület.

2022. júl. 30. 09:30
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
24 évesen már kijön egymás után is 2 nappali BA/BSc, mellé egy levelező párhuzamosan. De mi értelme van azon kívül, hogy elmondhatod magadról, hogy több diplomád van? Végül egy karriered lesz, és nem tudsz egyszerre jó lenni minden szakterületen.
2022. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Ehhez tudni kellene, milyen nyelvszak (valami távol-keleti, vagy közel-keleti vagy nyugati világnyelv), de alapvetően először jelentkezz közgáz nappalira, lehetőség szerint valami komolyabbra (alkalmazott közgazdaságtan például), és a következő évben jelentkezel nyelvszakra. Két nappalit is össze lehet nagy nehezen hangolni, a kisebb szakokon az eltén rugalmas az óraidőpont-választás, és az órák szétszórva vannak délelőtt-délután.
2022. júl. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogot csináltam nappalin, mellette nappalin pszichológiát, a pszichot hagytam ott 1,5 félév után. Menni ment, de a bejárás nem működött, mert 1 óra utazás volt a két egyetem között. Másrészt egy alapszak pszicho nem sokat ér, és cserébe olyan dolgokról kellett volna lemondani, mint diákszervezetek, gyakornoki munka, versenyek, nyelvtanulás, ami csak hozzáad a később elhelyezkedési lehetőségekhez, a pszicho ezekkel szemben inkább csak kidobott idő volt nekem.
2022. júl. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A pszichot csak megemlítettem, de arról letettem, mert tényleg nem akarok vele semmit se csinálni.

A nyelvszak azért (nyugati világnyelv, de nem angol), mert imádom a nyelveket, érdekel a kultúra is, szeretnék magánban tanítani, szakfordítói képzést elvégezni, meg talán egynap abban az országban élni. A közgáz meg piacképesebb, több az elhelyezkedési lehetőség, jobb a fizetés és szeretnék majd vállalkozást, ahhoz is jó alap.

2022. júl. 30. 13:25
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Akkor gondold át. Egy nyelvszak + egy nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem) vagy kereskedelem és marketing nagyob jó kombinációk, és nem is uncsi.
2022. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
#5: Szerintem azért nem árt, ha ma valakinek nem csak egy szakmája van, hanem 2 vagy 3. Két szakmában még el is lehet mélyedni, és jónak lehet lenni. De ha valaki csak az egyik szakmájában dolgozik, és mellette a többit csak érdeklődésből tanulta, szerintem azzal sincs baj.
2022. júl. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!