Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen érné meg...

Melyik egyetemen érné meg továbbtanulnom? ELTE vagy BME?

Figyelt kérdés

ELTE biológia alapszakon voltam 2 félévet, viszont gondolkoztam, hogy nem lenne-e jobb, ha inkább BME biomérnöki alapképzést tenném le.


Azt vettem észre, hogy ELTE-n alig szerzünk gyakorlati tudást és tapasztalatot és nagyon nyomva van az elmélet.


Aki BME biomérnökin van, tudna nekem mesélni, hogy ott milyen az elmélet-gyakorlat arány? Mennyire teljesíthető a szak csúszás nélkül? Más kérdések alatt azt olvastam, hogy brutál erős a kémia és matek, fizika pedig teljesíthető. Biológiai alapismereteket hogyan, ileltve milyen formában lehet a szakon szerezni?


Előre is köszönöm a kulturált és segítő válaszokat!



2022. júl. 31. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

BMEs vagyok, imádom és mindenkinek ajánlom, de ismerősöktől úgy hallom, hogy a BME biomérnöki képzés nem annyira jó és az ELTE biológia sokkal jobb.


Megindokolni nem tudom. Teljesen más szakon vagyok BMEn, csak ezt hallottam már többször is.

2022. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Mert kb az első 2-3 félév az alapozás, persze, hogy csak alapozó elmélet megy.

Egyrészt a biológia szak, az pont hogy egy ttk-s szak, míg a biomérnöki mérnöki, ott több a gyakorlat.

Nyilván biosz szakon is van, de nem rögtön az első 2 félévben.

Azért annyira a sima biosz szak és a biomérnöki nem hasonlít egymásra.

2022. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
ELTE-sként én a BME-re szavazok.
2022. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
BME-n végeztem vegyészmérnökként, úgyhogy van egy kis rálátásom. Nagyon erős kémia és matek van nálunk, sok tárgyat együtt csinálnak vegyészek és biósok. Laborok már második félévtők vannak, minden félévben 2-3 szokott összejönni. Ezen kívül gondolom biósoknak is vannak projektfeladatok, amikor valamit csoportmunkában tervezni és megvédeni kell. A kutatásról az ABÉT tanszék honlapján tudsz olvasni, azt hiszem fermentációs technológiákban erősek elsősorban
2022. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én először azt a kérdést tenném fel, hogy milyen terveid vannak, milyen munkakörben szeretnél elhelyezkedni? Tervezel mesterképzést? Ez sokat segíthet a döntésben.


A biomérnöki szakot a vegyészkar indítja, a szak maga a vegyészmérnökiből ágazott le, így erős a "vegyészi véna". Ráadásul mérnökképzés, nem természettudományos, így más az alapállás. Jobban fókuszált, specializáltabb tudást kapsz, amit könnyebb "aprópénzre váltani". Még mielőtt bárki belekötne, ez nem értékítélet!

2022. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, mesterképzést mindenképpen tervezek tenni.


Igazából eredetileg vagy a mikrobiológia vagy immunológia érdekel(t). Viszont nem régiben nagyon megfogott az iparban dolgozás lehetősége. Szintén mikrobiológia vonalon például élelmiszeriparban vagy környezetvédelemben gondolkoztam.


Az az igazság, hogy szívem szerint a két képzést -tantervi háló és egyik oldalról tapasztalat alapján- összegyúrnám és úgy végezném el. Tudom, hogy a két képzés teljesen mást ad, viszont épp ezért vagyok tanácstalan melyik lenne számomra a megfelelő. 21 éves vagyok és nem szeretnék több időt fecsérelni arra, hogy a "rossz" szakon vagyok és ne adj Isten megint váltani kellene.

2022. júl. 31. 22:53
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Végzett bmesként mondom, bármi csak nem a bme
2022. júl. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkor maga a biomérnök szak piacképesebb
2022. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
95%

Az alapszak erről szól, majdnem mindenhol: megalapozni a tudást, ezért java részt elméletet fogsz tanulni, kb. mindenhol. Nem is tudom, hogy biológia szakon milyen gyakorlatot lehetne oktatni, ami kitöltene ~3 évet.

Eleve a biológia egy elméleti szak, eleve természettudomány, vagyis rengeteg leágazása lehetséges, így esélytelen lenne gyakorlatot oktatni, ez nem egy speciális mérnöki szak, pl. gépészmérnöki.


Ha nem érdekel annyira a biológia, az elmélet, akkor inkább válts, gyakorlati jellegű szakra.

2022. aug. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen kívülállóként ugyanazt gondolom, mint a 9-es hsz. Tedd össze a két kezed, hogy “elméleti” helyre jársz, mert a hiányos elméleti alapokat utólag nagyon nehéz lenne pótolni. Gyakorlatot szerezni viszont bőven ráérsz később, mint ahogyan biomérnökké átképezni magadat is. Én maradnék a helyedben, ahol vagyok, végigtolnám az alapszakot a lehető legjobb eredménnyel, utána gondolkodnék a továbblépésen.
2022. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!