Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek belevágjak így a...

Szerintetek belevágjak így a jogsiba?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, idén érettségiztem, most fogom kezdeni az egyetemet.

Amióta abba a korba léptem, hogy már letehetném a jogsit, apám ezzel nyaggatott, hogy tegyem le, mikor teszem már le, tegyem le most stb., engem viszont ez a dolog egyáltalán nem vonzott. A mai napig sem nagyon vonz, bár néha bele szoktam gondolni, hogy jó lenne, ha tudnék vezetni, meg tudom, hogy a mai világban ez már szinte kell, akkor is, ha az embernek nincs autója. Saját autóm nem hiszem, hogy lesz, nem is érné meg, de ha esetleg apám X év múlva úgy döntene, eladja a kicsi autóját és nagyobbat venne, akkor megkaphatnám azt, vagy a papám kocsiját, mivel már idős, 80 éves, ha meghalna vagy nem lenne képes/nem akarna vezetni többet, valószínűleg enyém lenne a kocsi, hiszen az unokatesómék kaptak sajátot.

Én igazából a vezetés részétől félek. Elég szorongós, bepánikolásra hajlamos ember vagyok, a szorongásom miatt pszichológushoz is jártam, azóta már sokkal jobban vagyok, de még mindig félek a vezetéstől, főleg ha belegondolok abba, hogy engem kiraknának az autópályára, a nagy forgalomba, el kell mennem a forgalmi vizsgára stb. Meg hogy sokat szerencsétlenkedek majd és kifogok egy olyan oktatót, akinek majd nem lesz türelme hozzám és még jobban elveszi a kedvem vagy még jobban stresszelni fogok. Azt is simán kinézem magamból, hogy hiába lesz meg a jogsi, nem merek majd egyedül vezetni, csak ha anyám vagy apám ott ül mellettem.

Apám azzal érvel, hogy megy fel az ára, meg hogy még a kreszt visszatérítenék (januárban töltöm be a 20-at), viszont az igaz, hogy most még pont itt lenne az utolsó lehetőségem úgy letenni, hogy több időm van, nem dolgozom, egyetemre ugyan járni fogok, de ahogy elnézem, bele fog férni mondjuk heti 2 vezetés, meg lehet oldani. Mert jövőre kiköltözünk februárban vagy márciusban külföldre, meg lehetne oldani, hogy valamelyik nyarat itt töltöm és leteszem, de sokkal nehezebb, macerásabb. Én ezért gondolkoztam el rajta, de félek a vezetéstől, szorongok miatta, nem tudom így mennyire lenne jó belevágni… És gyorsan kéne döntenem, mert jó lenne akkor a kreszt, elsősegélyt még most, nyáron vagy szeptemberben elkezdeni, megcsinálni, amíg nem indul be az egyetem és jobban ráérek



2022. aug. 8. 10:55
 1/2 anonim válasza:
Minél hamarabb annál jobb. Hamarosan megfizethetetlen lesz, és csak a gazdagoknak lesz ez elérhető. Nem vicc. Most jelenleg olyan 500 ezerbe kerül ha le rakod 30 ból és folyamatosan egyre drágább. Szeptemberben megint emelnek, tényleg luxus lesz a jogosítvány és megfizethetetlen. Még most tedd le.
2022. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
30 órából ha le rakod akkor 500 ezer jelenleg kb.
2022. aug. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!