Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szak...

Pénzügy és számvitel szak mellett érdemes progamozást tanulni?

Figyelt kérdés
Már elkezdtem magamtól python-t tanulni könyvből, mert érdekel a programozás és van pár program ötletem, viszont a pénzügy és számvitel szak is érdekel, amit szeptemberben fogok elkezdeni a Corvinus egyetemen.

2022. aug. 14. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szinten minden mellé jó a programozás, szerintem neked is nagyon hasznos lehet.
2022. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Programozást kifejezetten nem, adatelemzést igen.
2022. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Programozást nem könyvből tanulunk.
2022. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb nem leszel tőle, de nem biztos, hogy érdemben tudod majd kamatoztatni. Ha az informatikai tudásod maximumát nem egy excelbe beírt SZUM függvény jelenti, az alapvetően előnyös. Közgazdászként számos pozícióban kell különféle adatbázisokkal és célszoftverekkel dolgozni, ha kicsit konyítasz a programozáshoz, akkor ezek is könnyebben mennek.

Az más kérdés, hogy forintálisan megéri-e. Szerintem alapvetően nem. A gazdasági pozíciók nagyon kevés helyen követelik meg azt, hogy tudj programozni, ahol meg egyszerre van szükség programozási és gazdasági skillekre, oda jellemzően inkább informatikusokat vesznek fel, akiknek van pár év középvezetői tapasztalatuk, vagy elvégeztek egy gazdasági szakot is.

Nyilván ha inkább lennél programozó, és csak másodsorban gazdasági szakember, akkor ezek nem feltétlenül így igazak, bár akkor inkább javasolnék neked egy gazdaságinformatikus szakot, mint PSZ-t.

Ha azt a pénzt/időt/energiát, amit ebbe beleölsz, a saját szakterületeden belüli képzésedre fordítod, vagy bármi olyanra, amit közvetlenül tudsz hasznosítani a munkád során, az (ha szigorúan a megtérülést nézzük) nagyságrendekkel jobban megéri. Ettől függetlenül ha érdekel, és szívesen tanulod/csinálod, nem én foglak lebeszélni róla.

2022. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazat beszél az utolsó.
2022. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!