Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem után pénzügy...

Orvosi egyetem után pénzügy számvitel? Van esetleg valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Nemsokára végzek az orvosin, de kiégtem teljesen, biztos hogy nem akarok soha orvosként, sőt semmi ehhez kapcsolódó munkakörben (kutató, orvoslátogató, gyógyszergyár stb.) dolgozni. Arra gondoltam hogy elvégzem levelezőn a pénzügy-számvitel szakot, aztán könyvelőként dolgoznék. Aki pénzügyre jár/járt esetleg levelezőre, mennyire nehéz, el lehet végezni az egyetemet időben? Könnyen el lehet ezzel a diplomával helyezkedni? Illetve el lehet boldogulni egy erős közép szintű matek érettségivel?

2022. aug. 15. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

El lehet végezni időben, a nagy átlag elvégzi időben, vagy max 8 félév alatt. A diploma piacképes, de naprakész tudás kell, és ez hatványozottan igaz, ha könyvelő szeretnél lenni. Az erős középszintű matek elég lesz, PSZ-en algebra, statisztika, valszám az, amire építeni fognak, ha ezek mentek, nem lesz baj.

Btw, miért akarsz egyetemet végezni, miért nem "csak" egy mérlegképes könyvelői tanfolyamot? Nyilván az egyetemen több dolgot tanítanak, de ha kimondottan könyveléssel szeretnél foglalkozni, akkor egyértelműen a szakképzést ajánlom. Fele annyi idő, negyedannyi költség, és nagyjából ugyanott vagy (sőt, adózási, számviteli szempontból többet is kapsz). A multik egy része elvárja, hogy a mérlegképes mellé legyen diplomád is, de jellemzően csak azért, mert ez a "garancia" számukra, hogy tudsz tanulni, és legalább félig értelmes vagy, tehát nagyjából mindegy, milyen diplomád van.

Ha az orvosin végeznék, én biztos nem kezdenék el még egy egyetemet, de ez szubjektív vélemény.

2022. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igazából azért gondoltam rá, hogy elvégezzem a psz-t, mert sok álláshirdetésben láttam, hogy elvárják a diplomát, de ezek szerint nem feltétel, hogy szakirányú legyen.
2022. aug. 15. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Psz-hez az okj is elég plusz utána mérlegképes. Ott nincs annyi felesleges tárgy mint az egyetemen
2022. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Hogy hogy egy orvosi után ezt a szakot választottad? Nem lesz ahhoz képest unalmas neked?😀
2022. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Annyiban kijavítanám a 3-as válaszolót, hogy az új szakképzési rendszerben már nem kell szakmai előképzettség a mérlegképeshez, akár egy érettségivel is elkezdhető. Nyilván, ha előtte csinálsz egy közgazdász diplomát vagy egy ügyintézői képzést, pár tárgyból felmentést kaphatsz, de továbbra is azt mondom, hogy nem bonyolítanám túl, és csak a mérlegképest csinálnám.
2022. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez szuper, ezt nem is tudtam, akkor már ez is megújult
2022. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Most egy orvosi egyetem után az a kérdés, hogy el lehet e végezni időben a psz-t?
2022. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#4 remélem hogy az lesz, már elég volt az izgalmakból meg a stresszből

#7 igen :D attól hogy orvosira jártam nem biztos, hogy más is menne, egy psz például teljesen más jellegű

2022. szept. 4. 16:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném, hogy nem gondolom hogy a psz terület unalmas, csak talán kevésbé stresszes, mint az orvosi, bár ez is biztos sok mindentől függ.
2022. szept. 4. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!