Melyik lehet jobb a két szakma között?

Figyelt kérdés
Víz-, csatorna- és közmű-rendszerszerelő vagy Központifűtés- és gázhálózat rendszerszerelő

2022. aug. 15. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávon mindenképp a vizes szakma éri meg jobban. Egyre többen cserélik le a gázt villanyra. Vizesre és villanyosra még sokáig nagy lesz a kereslet.
2022. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Épületgépész technikus, azzal mindet csinálhatod
2022. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen az jó lenne de nincs érettségim.
2022. aug. 16. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az akadálya hogy letedd? Nem nagy dolog. Én estin csináltam, a technikusit is, és most mérnöki karon tanulok munka mellett
2022. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az hogy az érettségi estin 3 év utána egy épületgépész technikus meg 1 év, az már kapásból 4 év, már 40 vagyok meggondolandó. A vizes szakma meg 1 év és ennyi.
2022. aug. 16. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Te korosztályod vagyok én is. Érettségi 2 év ha van olyan suli. Technikus 2 év, azt nem úszod meg 1 èvvel, de szerintem a sima szakma is 2 év. Te érzed mit akarsz, én javaslom hogy a technikus felé vedd az irányt mert azzal alapból szerelhetsz gázt megkapod az igazolványt, klímázhatsz 7 kW teljesítményig, légtechnikát, csatornát, vizet, fűtést mindent is szerelhetsz vele. Azzal ha vállalkozol lehet normális pénzt keresni. Egyébként ebben dolgozom én is az egyetem mellett.
2022. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a tanácsot elgondolkozok rajta.
2022. aug. 17. 12:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként megvan a hűtő és légtechnika szakma a villanyszerelő csak több munkát nem tudtam elvállalni mert tériszonyom van és magasban nem tudok dolgozni csak családi házaknál. Ezért gondoltam még a vizesre mert akkor több munkát tudnék csinálni mivel a legtöbb vízcső a földön megy. A magasban végzet munkából elegem van. A gáz igazolvánnyal meg most nem sokra megyek mivel az emberek ki fogják kötetni a gázt a magas rezsi miatt.
2022. aug. 17. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!