Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 36 vagyok, és könyvelő, amit...

36 vagyok, és könyvelő, amit mérhetetlenül utálok, most villanyszerelést fogok tanulni, nem tudom megéri-e? Lent mesélek többet. Nah jó kicsit többet meséltem.

Figyelt kérdés
Szóval mid life crisis-ben vagyok. 36 vagyok, és könyvelőként dolgozom. Mellette extrovertált vagyok, és szeretek emberekkel beszélni. Kicsit izgulok a jövőn, mert feltettem magamnak a kérdést, hogy van 2 lehetőségem. Vagy még 30 évig könyvelőként dolgozom, vagy beülök egy svájci eutanáziás székbe. Hát egyből az eutanáziás széket választottam. Hm, szóval most így áll a helyzet. Kínomban elkezdtem állást keresni. Sales/Területi képviselő területen, de akarok egy szakmát mellé, mert kell egy nyomvonal, amin elindulok. Ma voltam bent egy oktatáson próbaképp. Nem volt rossz. Bár nem vagyok az a fajta, aki télen nyáron kint-bent fúrna faragna horonymarózna, de maga ez az ág érdekel. Legalább értenék valamihez - valamelyest, merthát itt is gondolom kell 3-4 év, mire az ember a gyakorlatban jó lesz. Az szomorít el, hogy 36 évesen még nem tudom mit akarok, és kb már öregnek számítok. Ezt a könyvelést is még fiatalon az akaratos szüleim erőszakolták rám. Elég nehezen ment a mérlegképes is, hogy megszerezzem a papírkámat. Jól kiszívta a véremet. Ma megcsináltam egy IQ tesztet a Mensa honlapján. 116-ra jött ki, ami megint nem mérvadó, csak kellett valami nyugadalom a lelkemnek, hogy nem vagyok elveszve annyira, meg szopó az életem. Fú szóval nem tudom mit évő legyek, az állásomból minden nap fel akarok mondani. Borzadály állandóan excel táblákat nézegetni. Dehogy a lényegek lényegéről is ejtsek pár szót. Megéri úgy villanyszerelést tanulni, hogy lehet nem fogok soha benne dolgozni? Most jelentkeztem egy területi képviselő állásra, ahol elvárják, hogy értsek a fénytechnikához, meg árulnak villanyszerlői termékeket. Csak azért jött ez ki, mert már egy egyetemet nem bírnék végigszenvedni, de mégis valami hasznos tudást akarnék elsajátítani. És ha nyugdíjas leszek, kell valami, amivel el tudom magam foglalni, vagy kiegészíteni a keresetemet, mert hát a nyugdíjam sztem nyugdíjba megy, mire én is odaérek. :D Ah szóval tele a hócipőm úgy kb mindennel. Hogy pozitívat is mondjak, jó a humorom - ez most itt nem fog kijönni. Szóval valami olyan állás kellene, ami emberekkel foglalkozik. Valaki tanács? Váltott már valaki pályát 36 évesen? Jah és az ikertestvéremnek van már saját háza, 2 gyereke, felesége, és kurv*jó állása 2 fasza autója. Én meg?!?! (Jó mondjuk szerény külsővel áldott meg az isten - kopaszodom, mondjuk ki vagyok gyúrva, de kb ennyi) Tesóm meg úgy néz ki, mint Ansel Elgort a Nyomd Bébi Nyomdban - ez egy film. Midnig azzal áltatom magam, hogy a sikeres emberek sokmindent kipróbáltak, mire sikeresek lettek, hát nem akarok a KFC alapítójával versenyezni, neki igazán szopó volt az élete. A végén sikeres lett, de mivel akkor még nem találták fel a viagrát, így duplán rá*aszás lett a vége. Megöregedett, meg még a péló is off griden volt. Fú ezt jó volt kiírni magamból. Megéri pályát váltanom, vagy, fulladjak bele az excel táblát végelláthatatlan tengerébe.

2022. aug. 16. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát ha nem fogod használni a villanyszerelo tudást, akkor tök felesleges szerintem.


Meg hát az azért fizikai munka, sokszor kell falat vesni, stb.


Inkább továbbfejlesztenem a tudásomat. Tanulj adótanacsadast, vagy konyvvizsgalatot, stb, de csak akkor ha értesz hozzá és nem teher.

2022. aug. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Én nagyon csodálom a könyvelőket, én már a szótól is rosszul vagyok, hogy állandóan minden f.szság jogszabály változik és minden olyan kusza és akkor valaki ezt élvezi, én megőrülnék, de akkor most megnyugodtam, hogy nem minden könyvelő szereti a munkáját! :D


Szerintem még nyugodtan lehetsz villanyszerelő!


És ha nem használod, akkor mi van?!


Még mindig jobb, mint becsavarodni.


Max. elmész területi képviselőnek, de immár szakmai képzettség birtokában.


Túl fiatal vagy még az eutanáziához! :)

2022. aug. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Érdemes lenne pár hét szabit kivenni, úgy könnyebb lenne átlátni a lehetőségeidet.

Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen noname online IQ-tesztek távolról sem mérnek valós adatot, szóval kb. annyit ér, mintha én látatlanban megmondanám, hogy 116-os az IQ-d. Persze ettől még lehet annyi, vagy akörüli, de lehet sokkal rosszabb vagy sokkal jobb is. Egyébként meg a magas IQ-pontszám a lelki szegények farokméregetésére jó csak, akik ezt az egy dolgot tudják felmutatni életükben.

2022. aug. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Ismerek könyvelőt, aki java programozó lett. Nem szereti sokkal jobban, inkább semleges neki, de sokszorosát keresi, mint előtte, és ahogy ő mondta, legalább rohadtul megéri, ha már így is úgy is a gép előtt kell ülnie.
2022. aug. 17. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Azt írod, ki vagy gyúrva. A testépítés érdekel? Abban a környezetben jól érzed magadat? Ha igen, lehetne ebbe az irányba is indulni, pl.személyi edző vagy nyitsz egy BioTech boltot, ilyesmik.
2022. aug. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
A mai világban, ha ez a két opció van, én még nőként is a villanyszerelést választanám. Lehet hogy van fizikai része is, de bánja a fene. Keresett a jó szakember. Tanulj, képezd magad és dolgozz is benne. :) Hajrá!
2022. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kólauborkával ***** válasza:
77%

Én is a programozást ajánlom, a villanyszerelés nem vicces (az vagyok), most én is programozásra képzem magam, talán jobb pénzért fogod tudni állást váltani…

Hozzáteszem szeretem a szakmám, de nem fogom tudni 40-50 évesen is azt csinálni, max pár évet még…

2022. aug. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1: Hát sajnos nincs az az isten, hogy én adótanácsadást tanuljak. Túlságosan extrovertált vagyok ahhoz, minthogy jogszabályokat bújjak egész nap. Már sofőr állásokat nézegettem most épp reggel. Sajnos orvos nem lehettem, 1 csepp vér, és már ájultan fekszem - vámpírok szégyene vagyok, mérnök nem lehettem, matekból nem vagyok annyira jó, és jogász sem, nem fogok heteket seggelni 1 db vizsga miatt, amiből van félévente 30 :D És kb körbe is értünk a lehetőségek tárházán. De értékes komment volt.
2022. aug. 17. 09:27
 9/12 A kérdező kommentje:
2: Jah hát nekem is ez a tervem. Legalább értek valamihez. Gazdag már nem leszek, de legalább legyen vmi tudás is a tarsolyomban. Még hosszú az élet, hogy bután éljem le.
2022. aug. 17. 09:28
 10/12 A kérdező kommentje:
3: amúgy pont szabin vagyok, most értékelem át az életemet. Az IQ teszt, amit kitöltöttem, az a Mensa oldalán van, szóval talán merem remélni, hogy szakértelemmel rakták össze. De odaírták, hogy 17-18 éveseken sztenderdizálták, és nyilván nem mér mindent, hanem 1 aspektust figyel. Írták, hogy ennél több lehet az IQ-m, mert ...azt már nem tudom miért, de megint a középiskolásokra vezették vissza. De amúgy én se hiszek az IQ-ban, cska mindig féltem kitölteni, nehogy kiderüljön, hogy egy Ogre okosabb nálam :D jó hogy a farokméregetést hoztad fel, mert pont egy farokhűtőmágnessel raktam ki a hűtőmre :D:D, hogy lássák, kivel állnak szemben. De viccet félre téve csak próbaképp töltöttem ki.
2022. aug. 17. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!