Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemistaként szeretnék...

Ha egyetemistaként szeretnék egy 2. Szakra jelentkezni (ELTE), akkor hogyan működik a felvételi, mire kaphatok pontot?

Figyelt kérdés
Itt is csak az érettségit és a gimis tanulmányokat, nyelvvizsgat nézik figyelembe, vagy itt mást is? Pl. Azt, hogy most is egyetemista vagyok

2022. aug. 17. 13:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Tehát nem átjelentkezni szeretnék, ez fontos. Ugyanaz az egyetem de teljesen más szak.
2022. aug. 17. 13:28
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha párhuzamosan el akarsz kezdeni még egy szakot, ugyanúgy működik a felvételi mint normál esetben, szóval a felvételi eljárásban kell jelentkezned (ugyanúgy ahogy anno a jelenlegi szakodra felvételiztél). Folyamatban lévő egyetemi tanulmányokból nem lehet pontot számolni, nem jár pluszpont vagy ilyesmi.


Arra figyelj, hogy ezzel az államilag támogatott féléveid is duplán fogynak majd ugye.

2022. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh értem, azt reméltem, jár valami plusz vagy figyelembe veszik a krediteimet stb. Köszönöm a segítséget.
2022. aug. 17. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyi, hogy a jelentkezés folyamán be kell jelölnöd a Felvin, hogy folyamatban lévő tanulmányok, és hol. De pluszpontot nem kapsz. Olyan, mintha simán most jelentkeznél az elsőre.
2022. aug. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor számítanak a meglévő tanulmányaid a jelentkezéskor, ha már megvan a BA/BSc diplomád. Amíg nincs, addig ugyanúgy jelentkezel, mintha ez lenne az első. A féléveid duplán fogynak, ha nem önköltséges az egyik szakod, értelemszerűen.
2022. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A honorácior státusznak olvass utána.
2022. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!