Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichiáter vagy ügyvéd legyek?

Pszichiáter vagy ügyvéd legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szívesen tanulnám mindkettőt, de nem tudok dönteni. Humán beállítottságú vagyok, így a tanulás része nem probléma. Köszi aki segít!!

2022. aug. 20. 12:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10. Igen, a biosz meg a kémia azok természettudományos, ergo reál tárgyak, akárcsak a matek és a fizika.


A humán tárgyak meg az irodalom, nyelvtan, történelem, társadalomismeret.


Művészeti tárgyak meg az ének-zene és rajz.

2022. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, kérdező?
2022. aug. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Mik a terveid? Itthon vagy külföldön képzeled el az életedet? Mert, ha külföldre akarsz menni, akkor inkább orvos legyél, már ha érdekel valamilyen szinten a biológia és a kémia.
2022. aug. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát teljesen más a kettő, ahogy ezt már előttem is többen írták.


Nem mindegy, hogy orvos akarsz/tudsz lenni, vagy jogász. Az egyik reál, a másik humán.


Szerintem azért annyira nem nehéz eldönteni a kettő közül, hogy melyik áll közelebb hozzád. Hacsak nem kevered a pszichiátert a pszichológussal. (Az legalább tényleg humán terület.) Viszont akkor sincs hasonlóság az ügyvéddel.

2022. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a humán megy akkor jog. Mire odajutnal hogy pszichiáter lehetsz az osszes eletkedved elmegy a 6 év kőkemény végig tanult orvosi után (üdv, egy szeptemberben 6.evet kezdő orvostanhallgato aki azt se tudja merre szeretne szakosodni🤦🏽‍♀️🥲) nagyon nagy tervekkel mentem neki az orvosinak, plasztikai sebész akartam lenni, most valószínűleg kardiologusnak fogok majd szakosodni, az tűnik a "legegyszerubbnek". De biztos vannak olyanok akik annyira ambiciózusak hogy már az orvosi előtt tudják hogy pszichiaterek lesznek 11 év ejjel nappal tanulás után is😅
2022. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15 a joggal ugyanez a helyzet. 5 év kőkemény tanulás +3 év gürizés minimálbéréet+tanulás a szakvizsgáig. Utána se garantált a siker, mivel nagyon sok ügyvéd van, telített a pálya. Egy pszichiáternek viszont több a lehetősége, vagy úgy ámblokk egy orvosnak. Ők inkább el tudnak külföldön helyezkedni, mint a Mo-n végzett jogászok.
2022. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

16- sajnálom hogy ez a helyzet nálatok:(

Persze, pszichiáter nincs olyan sok Magyarországon pedig nagyon sok magyarnak szüksége lenne rá:) igen, ilyen szempontból jobb az orvosi, hiszen mehetsz külföldre is, míg egy magyar jogász diplomával csak úgy ha az ottani jogrendszert újra tanulod, hiszen az mindenhol mas:)

2022. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
47%
Igen #17 ez így van, jól összefoglaltad. Ez tetszett, hogy sok magyarnak szüksége lenne rá:)) Egyetértek.
2022. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!