Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabadon választható tárgyként...

Szabadon választható tárgyként bármit fel lehet venni, amit a Neptun "minden további intézményi tárgy" alatt kidob és nincs az előfeltételekhez írva semmi?

Figyelt kérdés
ELTE, ha ez számít

2022. aug. 25. 18:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Mert van olyan, amihez ugye nincs odaírva, hogy csak X szakos hallgatóknak, nincs az előkövetelményekhez sem írva semmi, de a tárgyleírásban meg olyanokat emlegetnek, hogy "alapszakos hallgatók" stb. (én nem azon az alapszakon vagyok)
2022. aug. 25. 18:14
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg felveheted, csak nézd meg, hogy nincs tényleg előfeltétele és tudnád-e csinálni. Példa: volt olyan, aki felvett oroszul órát majd kiderült, hogy nem is tud. Az alapszakos hallgatókat azért írja, mert nekik kötelező.
2022. aug. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs, nem említenek semmi erre utalót. Pszichológiával kapcsolatos tárgy, én nem pszichológián vagyok, hanem bölcsészkaron, de érdekel.
2022. aug. 25. 18:27
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tárgyak, amiknek hivatalosan nincs előfeltételük, de egy adott szak hallgatóira "vannak szabva", ezért lehet, hogy pl. elvárnak egyfajta előzetes tudást. Írj egy emailt az oktatónak, ha biztosra akarsz menni.

Milyen kurzus egyébként?

2022. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor felveheted. Én bölcsészkarra jártam és volt egy lány, aki pszichológiára járt és spanyolt vett fel. (Tudott spanyolul.) Így gondolom fordítva is működik.
2022. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Reklámpszichológia. Nézegettem a tárgyakat, érdekesnek találom, de nem vagyok benne biztos, hogy én is felvehetném vagy ez kifejezetten pszichológia szakos hallgatóknak van (bár ez nincs odaírva).
2022. aug. 25. 18:45
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja meg mégegy kérdés: Nekem elsőévesként csak alapszakos tárgyakat adhat ki a Neptun? Mert ennek a tárgynak benne van a kódjában, hogy PSZM, nem értek ehhez, de az az M nem jelentheti azt, hogy mesterszak? Mert akkor pláne nem vehetem fel szerintem.
2022. aug. 25. 18:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez pszichológia szakon is szabvál, úgyhogy szerintem felveheted. Legfeljebb első órán megkérded a tanárt, hogy nem probléma-e, hogy te más szakra jársz (vagy írsz neki egy emailt, ahogy mondtam). Első héten még úgyis le lehet adni tárgyakat, ha esetleg azt mondaná, hogy nem neked való.
2022. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

(nyolcas vagyok, a hetes válaszodat nem láttam, amikor írtam)

Ez így viszont lehet, hogy a munka- és szervezetpszichósok (mesterképzés) órája. Gyakorlatról van szó? Hány fő a limit?

2022. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen nevű tárgy a pszichológia mesterképzés egyik moduljában:


[link]


Ha egyezik a kód, akkor én azt javaslom, ne vedd fel! Hiába nincsen formális előkövetelménye, egy mesterképzés tárgya, tehát feltételez egy pszichológiai jellegű BA-t. Az kurzus specializált ismereteket nyújt megfelelő alaptudásra támaszkodva, ennek megfelelően olyan szakkifejezésekkel, ismertnek vélt elméletekkel találkoznál, amik neked semmit nem mondanak, és ezért nem is értenéd az órákat.

2022. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!