Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabadon választható tárgyként...

Szabadon választható tárgyként bármit fel lehet venni, amit a Neptun "minden további intézményi tárgy" alatt kidob és nincs az előfeltételekhez írva semmi?

Figyelt kérdés
ELTE, ha ez számít

2022. aug. 25. 18:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Előadás van odaírva és 45 fő.

A kód nem teljesen egyezik, de hasonló.

2022. aug. 25. 20:08
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem megtaláltam az órát a kurzuskínálatban. Ez az? PSZM21-104:9

Ebben az esetben ez egy kötelezően választható kurzus a pszichológia mesterszakon az új tanterv szerint (rám még a régi vonatkozott :)). Az "Elmélyülés mesterfokon a pszichológia alapterületeiben fókuszált témán keresztül" tárgycsoport alá tartozik sok más tárggyal együtt, amik közül az MA-soknak kettőt kell teljesíteniük. Ahogy a 10-es is írta, mesteres tárgy, tehát azt feltételezik, hogy elvégezted a 3 éves pszichológia BA-t. Ráadásul 45 fő a létszám, egy olyan szakon, ahova idén 270 embert vettek fel. Nyilván kicsi az esélye, hogy mindenki pont ezt akarja elvégezni, úgyhogy nem valószínű, hogy nagyon "kitúrnál" embereket, de a többi tényező miatt tényleg nem kéne szerintem felvenned.

2022. aug. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez. Akkor nem veszem fel, köszönöm!
2022. aug. 25. 20:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Nincs mit! Sajnálom, hogy ez lett a vége. :(

De ha rákeresel a VKN tárgykódra (ugyanígy a "minden intézményi tárgy" akármi alatt), akkor találsz olyan tényleg szabvál kurzusokat, amiket biztosan felvehetsz. Illetve múltkor találtam egy ilyet, hátha itt is látsz valami jót:

[link]

2022. aug. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#13: Én azt javaslom, elsőévesként ne vegyél fel a mintatanterven túl kurzusokat, ha pedig abban is szerepel szabvál, akkor a szakodhoz kapcsolódó, illetve egyszerűbb kurzusok közül válogass!


Hidd el, az egyetem a többség számára nagy váltás a középiskola után, jóval nagyobb és mélyebb a tananyag, amit egy félév alatt el kell sajátítani! Lehet, hogy te nem érzed majd így az első félév után, de jobb biztosra menni, és az első félévben csak a kötelezőkre koncentrálni! Bőven lesz majd lehetőséged érdekes kurzusokat felvenni később is, miután kitapasztaltad, mennyi erődet köti le a törzsanyag!

2022. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek az utolsóval, esetleg a karriermenedzsment érdekelhet (ami csak két nap és nagyon könnyű) vagy valamilyen tesi is hasznos lehet.
2022. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem ezeket.
2022. aug. 26. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!