Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyi esélyem...

Szerintetek mennyi esélyem van bekerülni ezekre az egyetemekre?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jövőre fogok érettségizni és őszintén szólva nem igazán tudom hogy hogyan tovább.Ami biztos,hogy nem szeretnék még elmenni dolgozni(semmi bajom a munkás emberekkel,sőt nagyon tisztelem őket)de én még nem szeretnék dolgozni.Ehelyett a továbbtanulás felé kacsintgatok,és szeretnék mindeképpen Budapesten tanulni.Jelenleg egy kis faluban élek a családommal születésem óta.Szeretek itt lakni,viszont régóta nagy álmom a fővárosi élet.Rendőrnek tanulok Szombathelyen,de nem ezen a pályán szeretnék elhelyezkedni.Ami szóba jöhet,és ami leginkább érdekel az a kommunikáció és médiatudomány szak,valamint a Testnevelési egyetem.Tavalyi tanévben nem lett valami jó átlagom 3.9,viszont ezt megelőző években 4.2-4.5 között volt az átlagom.Ilyen tanulmányi eredményekkel szerintetek van esélyem bejutni valamelyik egyetem/szak egyikére.A szüleim nem hisznek bennem,azt mondják hogy miért akarok ennyire továbbtanulni,ők inkább a munkát erőltetik...
2022. aug. 26. 19:28
 1/10 A kérdező kommentje:
27/F
2022. aug. 26. 19:28
 2/10 A kérdező kommentje:
*17/F bocsánat😅
2022. aug. 26. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
A Testnevelési Egyetem jó ötlet (jobb, mint a kommunikáció). Nézegesd meg, tavaly milyen pontszámok voltak, és számolgasd át, hogyan tudsz kb ennyit +5-10 pontot összeszedni.
2022. aug. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a választ!
2022. aug. 26. 20:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg is néztem...60 pontot ír,ez lehetséges?
2022. aug. 26. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, az mesterszak lesz. De nagyon alacsonyak a pontszámok.


[link]

2022. aug. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És mi a helyzet a kommunikáció és médiatudomány szakkal?Mert elég sokat olvastam róla többek között itt gyk-n is és valamiért mindenki fikázza meg "büfészaknak" tartja.
2022. aug. 26. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne egy rossz szak, de hatalmas belőle a túlképzés, mivel mindenki pszichológiára vagy kommunikációra megy, aki “humánosnak” gondolja magát (és nem színésznek vagy művésznek megy).


Ha feltuningolod magad médiagyártásból, online kampányokból stb. akkor lehet vele valamit kezdeni, de ebben a műfajban a kereskedelem és marketing szak sokkal piacképesebb és szakmailag is jobb.

2022. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából műsorvezető,műsorkészítő vagy valami hasonló szeretnék lenni
2022. aug. 26. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Ezek vannak a tv2 oldalán is, ott egy összeg befizetese után kapsz képzést.


Aki komm médiát végez általában nem musorvezeto lesz hanem valahol a marketingben helyezkednek el, a musorvezetohoz ismertség kell első sorban


Húgom is annak tanul egyetemen, csak ő Spanyolországban, ő is a tv-ben szeretne majd szerepelni, ott kicsit máshogy van az oktatás, de még ő sem tudja hogy mi lesz.

2022. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!