Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bármilyen tárgyat fel lehet...

Bármilyen tárgyat fel lehet venni egyetemen, ha nincs előfeltétel?

Figyelt kérdés

Böngészgettem, milyen nem kötelező tárgyakat vehetnék fel, találtam egyet, ami érdekelne. Én alapszakos vagyok, viszont megtaláltam ezt a tárgyat egy mesterszakos mintatervben. A Neptun viszont kiadja és engedi felvenni, nincs előfeltétel sem, ez amúgy abban a mintatervben sincs és a tárgy leírásánál sincs. Megnéztem a tárgytematikát, elvileg ott sem olvastam olyat, amihez előtudás kellene.

Viszont bizonytalan vagyok. Ebben az esetben szerintetek menjek el az első órára jövő héten, aztán maximum ha kiderül, hogy nem nekem való, akkor leadom? Vagy keressem fel a tanárt? Azt Neptunon keresztül érdemes (volt valami ilyen fül, hogy üzenet a tanárnak) vagy keressem ki valahol az email címét? A másik probléma, hogy a tanár nem magyar, azt hiszem ázsiai, az óra magyarul lesz gondolom (nincs odaírva, hogy angolul lenne), de azt se tudom hogy szólítsam meg… “Tisztelt XY” jó lehet?


2022. szept. 5. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen szakon van és milyen tárgy? Hátha van olyan aki elvégezte és konkrétabban tud segíteni.
2022. szept. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Interperszonális és interkulturális kommunikáció. A PPK-hoz tartozik, azt nem tudom, hogy csak pszichológia szakosoknak van-e, de nekik is, úgy láttam.

Én osztatlan tanárira járok.

2022. szept. 5. 16:39
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem ez a téma tök érdekes, azért gondoltam, hogy felvenném.
2022. szept. 5. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs előfeltétele és nincs megszabva, hogy KIZÁRÓLAG xy szakos hallgatók részére akkor felveheted.
2022. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!