SOS! Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Szóval szeretnék továbbtanulni töri szakon ugye a pte btk történelem szakján, egy emeltet teszek az töriből lesz, nos és kérnek mellé vagy egy emelt vagy középszintű érettségi. Képzési ideje 3 év. Az lenne a kérdésem hogy tudom hogy alapképzés de ezzel a szakkal valójában megválaszhatom és meg is kapom mellé azt a szakpárt amit választok(pl; infó v magyar esetleg angol) tehát meglesz a diplomám a középiskolában való oktatáshoz egy szakpárral? Mert találtam tovább olyan szakot ami fél millió félévenként, persze minden erőmmel az államilag támogatra szeretnék menni de ott Osztatlan képzés és mondjuk magyar - töri vagy informatika - töri és ugye egyet emelten kell elvégezni akkor melyikkel tudok középsuliban tanítani, illetve akkor semmit sem érek a történelem szakkal? Nem értem, összevagyok zavarodva🥺

2022. szept. 7. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A történelem alapszak 3 éves és nem leszel tanár. Ehhez a variációhoz el kell utána végezni a mesterszakot és 2 féléves tanárképzést. Ekkor leszel kizárólag töri tanár.

A tanárszak 5 éves és 2 szakos. Választani kell még egy másik tárgyat is a töri mellé. Ha elvégzed minden iskolatípusban taníthatsz vele. Én angol-törit végeztem 2 éve, akkor még választani kellett ált. iskolai és középiskolai szint között, most már nem kell. Ha valami nem világos, írj privátot.

2022. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!