Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem tudom, merre/hogyan...

Ha nem tudom, merre/hogyan tovább, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Talán van itt valaki, aki volt hasonló helyzetben.

24 éves vagyok és sajnos egyáltalán nem tudom, mihez kezdhetnék, amivel hasznossá tudnám tenni magam, aminek lenne értéke, és nem utolsó sorban, amivel munkát találhatnék. Lehet sokaknak furcsán hangzik, de egyszerűen nem tudom eldönteni, minek tanuljak, hogy mi szeretnék lenni, hogy mi az, amiben jó lehetnék és aminek van értelme.

Tudnátok tanácsolni valamit?Nem szeretném elszúrni az életem, hogy a végén egy senki legyen belőlem. Szeretnék tanulni és dolgozni, de teljesen bizonytalan vagyok, merre induljak.

És kérem a válaszadókat, az "eddig mit csináltál" kommenteket most mellőzzük, mert egy részről az nem válasz a segítségkérésre, másrészről pedig, amit eddig csináltam, az a múlt, amivel nem lettem előrébb, és a jövőmre szeretnék koncentrálni, egy szakmát szeretnék, amiben sikeres lehetnék és megélhetnék belőle!:)

Köszönöm mindenkinek!


L


2013. jún. 23. 13:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Természetesen nem olyan válaszokat várok, hogy "Szia, szerintem legyél állatorvos", mert jól tudom, senki nem ismer, nem tudjátok miben lehetek ügyesebb és mihez nem értek egyáltalán, csak iránymutatást szeretnék, hogy ha valaki nem tud dönteni, mégis hogyan tárja fel a lehetőségeit.
2013. jún. 23. 13:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Feltételezem megvan az érettségid. Mely tárgyakból voltál jó, melyek érdekeltek? Ezek alapján nagyjából be lehet lőni egy irányt, hogy merre fele kéne elindulnod. Továbbá rengeteg kérdőív van a neten, amelyeket kitöltve szintén rámutathatnak, hogy merre fel tudnál elindulni. Érdemes lenne kipróbálni ilyeneket, nagyon nem lőhetsz mellé szerintem.

2013. jún. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónál a pont: nézd meg hogy milyen tárgyakból tettél emelt szintűt, ezekből milyen karriereket lehet csinálni (itt jön képbe az internet), ha nagyjából megvan hogy milyen karierirányt szeretnél akkor abból próbálj meg továbbképzésre menni ebből a szakmából. A saját jellemvonásaidból is kiindulhatsz: pl. ha szeretsz 'irányítani' másokat akkor valami nagy multicégnél nézelődhetsz, ha szeretsz gyerekekkel lenni akkor tanár/ovőnő stb. Sok szerencsét!
2013. jún. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!