Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE koreai szak MOST milyen?

ELTE koreai szak MOST milyen?

Figyelt kérdés

Olvastam regebbi kerdeseket, de en a 2020-21-22-es tanuloktol lennek kivancsi milyen a szak? Allitolag sok a valtoztatas, jobb lett?

Pluszban h mennyire sokat kell bejarni? Lehet mellette e dolgozni?



2022. szept. 9. 17:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom h az utolso kerdesem primitiv, de szerintem ertheto:d
2022. szept. 9. 17:13
 2/7 anonim ***** válasza:
1%
Észak vagy dél koreai szak?
2022. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én jókat hallottam róla, néhány barátom vagy koreai szakos volt, vagy minoros, és mindegyikük nagyon szerette. Hát tanulni tanulni kell, az tuti.

Nem hiszem, hogy beleférne mellette a munka, legalábbis teljes munkaidőben tuti nem. A távkeletes szakokat főleg az elején kő keményen meg kell tolni, szóval én olyasmit tudnék elképzelni, hogy amikor már túl vagy az első éveden, esetleg utána valami, vagy később, mikor már tudsz jól koreaiul, akkor lehet ilyen kötetlenebb munkaidős, Korea-related munkákat találni, amik amúgy nem fizetnek rosszul.

2022. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi masodik!
2022. szept. 9. 19:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves koreais vagyok.

Nekem nagyon tetszik, persze a tanulásból nincs hiány... én úgy látom igyekeznek a tanegységlistát korszerűsíteni, hasznosítható dolgokat tanítani, és ezt alátámasztja, hogy a régi tanulnivalókhoz képest sokat faragtak/javítottak a tantárgyakon és követelményeken.

Egyre jobb lehetőségek vannak nyelvtanulás terén is (több nyelvóra, tolmács/fordító specializáció), de sok tárgyunk van ami az országismeretünket fejleszti, ezek szintén nagyon fontosak. Ha tudományosan fogalkoznál Koreával, kutatnál, szintén jó lehetőségek vannak.

2022. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

5-ös vagyok, a bejárós kérdésedhez: hetente kb 3-4 gyakorlatod van, amire kötelező bejárni, a többi nagyrészt előadás, tehát nem kötelező bemenni (de ajánlott). Véleményem szerint első évben (ha csak nem szorulsz rá) ne dolgoz, inkább tanulj, hogyha felvettek akkor már bent is maradj. Ugyanis az első év végén alapvizsgát kell tenni, azzal szoktak szórni.

Utána már lehet lesz időd dolgozni, attól függ, hogy rakod össze az órarendedet.

2022. szept. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 9. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!