Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme ennyi idősen ebbe...

Van értelme ennyi idősen ebbe belevágni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, családi okok miatt erősen elmaradtam a tanulmányaimmal.

Jelenleg két év van hátra az érettségiig, estin csinálom.


Szakmai sikereket elértem, telefonos értékesítőként kezdtem és most kereskedelmi vezető vagyok egy kis szoftverfejlesztőnél, de egyre inkább érzem azt, hogy ez nekem kevés.

Régóta gondolkodom rajta és többen is mondogatták viccből, hogy "ügyvédnek" kellett volna mennem, a személyiségem és a kiállásom okán.

Szerintetek ennyi lemaradással van értelme neki kezdeni?



2022. szept. 13. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
25 évesen már minden nap ajándék. Fölösleges bármibe is belekezdeni, hiszem bármelyik nap az utolsó lehet. Ja, nem. Ha úgy érzed, csináld. Azt mondjuk tudd, hogy estin-levelezőn végzett jogászokat nem vesznek fel elég sok helyre. Tudom, mert olyan mondta, aki elküldi ezeket. És az ügyvédséghez kicsit több kell, mint elvégezni a jogi egyetemet. De mondom, csináld, ha kedvet érzel hozzá. Nehéz lesz, de ugye ha konnyű lenne, mindenki ezt csinálná.
2022. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha, elfogadod a tényt, hogy úgy kb. 10 év, mire ügyvéd leszel, akkor van.
2022. szept. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nincs. A levelező alapból nem előny egyik komoly helyen sem, és egy 30 fölött lévő kezdő ügyvédjelöltet nem alkalmaznak szívesen sehol. 5 év az egyetem és utána ha találsz munkát az még 3 év. Alapból nagy a túlképzés és a verseny az ügyvédek között, te pedig ezekhez képest is hátránnyal indulnál. Én nem ajánlom.
2022. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Mármint a gyakorlat 3 év, hogy ügyvédi szakvizsgát tegyél
2022. szept. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Asszem van olyan is hogy jogi asszisztens, lehet, hogy részeredménynek az is jó, közben persze csinálhatod az érettségit, vagy tán van valami ilyen szakközép iskola? Nézd meg.

Én 29 voltam, amikor elkezdtem az egyetemet, és nem bántam meg. Igaz, sokra nem vittem, de ez más ügy.

2022. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Igen érdemes, mert nagyon sok jogágat megismersz és lehet, hogy nem ügyvéd akarsz lenni a végén.
2022. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen sztárügyvédként szeretnék befutni.

Alapvetően van fura vonzódásom az igazsághoz / igazságossághoz, amit tudok értelmezni jogi értelemben és nem jogi értelemben is, mindig is imádtam a fogyasztóvédelmi jogot és azt is ha a jogtárban meg kellett keresnem egy választ egy eldöntendő kérdésre, ami felmerült a munkám vagy a vállalkozásom során.

2022. szept. 13. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Ez így önmagában kevés. A jog jóval többről szól, ez nem elég motiváció egy egyetem elvégzéséhez.
2022. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
63%
Igen van. Ne feledd az alapelvet, élethosszig tartó tanulás.
2022. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!