Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol a legjobb és leggyakorlati...

Hol a legjobb és leggyakorlatiasabb a kommunikáció- és médiatudomány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idén érettségizem, így hát jövő szeptemberben fogom megkezdeni a tanulmányaimat az egyetemen. A következők lennének a kérdeseim:


1. Szerintetek hol a legjobb ez a szak? Corvinus, BME vagy az ELTE


2. Hol mennyire gyakorlatias az oktatás? Azt hiszem az ELTE-n eléggé az, aki tud esetleg a BME-ről vagy Corvinusról, kérem írja le!


3. Ha már elvégezted ezt a szakot vagy van ismerősöd, mennyire volt vészes elhelyezkedni? Akár PR-menedzserként vagy marketing, digitális média területen?


4. Miért és kinek ajánlanád ezt a szakot?


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, amire tudtok, kérlek válaszoljatok! Ha csak saját tapasztalat van, az is jó, ha másé, az is.



2022. szept. 15. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez egy sztereotípikusan büfé szak, ahova az megy többnyire, aki akar diplomát, de semmi sem érdekli igazán, így egy megúszós szakot szeretne.


Plusz az aki elhiszi, hogy bármilyen pluszt fog adni ez a szak médiában való elhelyezkedés miatt. Személyszerint nem ismerem az anyagot, ezt ott tanuló ismerősöktől tudom. Van 3 is.


Közülök az egyik konkrétan egy 28 éves srác, aki volt mentős, majd benzinkúton az az ember, aki segít a tankolásban és lemossa a szélvédőt. Kicsit későn, de rájött, hogy így nem lesz belőle semmi és tovább akarta képezni magát, de tanulni nem szeretett volna.


Ő is erre a szakra ment.


A végeredmény az, hogy semmit sem ért neki elhelyezkedés szempontjából ez a diploma.


Ez kb olyan mint az érettségi. 1-2 irodai munkahelyen pozitívum, hogy van diplomád, mert az azt jelenti, hogy bizonyítottan elértél egy adott (alacsony) szintet, így azzal nem is foglalkoznak milyen a diplomdád, csak az a lényeg hogy legyen.


Na ... ott előny ez a dolog.

2022. szept. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha matekos vagy és az üzleti életben akarsz elhelyezkedni, akkor ELTE/BME/BGE marketing szak.


Ha nem vagy matekos és a médiában akarsz elhelyezkedni, akkor ELTE-BTK magyar-történelem szak vagy ELTE-AJK politológia szak (!).


Magyarázat: az üzleti életben a marketing szakosok feltörlik a padlót a kommunikációsokkal. Nagy az átfedés a kettő között, de a marketingesek (majdnem) rendes közgazdászok is, jó esetben tudják mit beszélnek, vagy legalábbis úgy tesznek. A kommunikációsok állandóan olyanok az üzleti életben, mint a partra vetett hal. A nagy részük fogalmatlan.


A médiában viszont szerintem jobban jársz egy magyar politológia szakpárossal, vagy magyar-történelemmel. Legyél művelt és legyél mestere a magyar nyelvnek.

2022. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ELTE kommunikációról kb mindenkitől csak rosszat hallottam. Járt oda ismerős, újságírónak készül, nagy tervekkel, elsö év után váltott. BME jó volt de most tavalytól új tanterv van, nem tudom milyen.
2022. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Ne hallgass senkire, aki azt mondja, hogy bufeszak, stb. Ha teged valoban ez erdekel, tarts ki mellette! En is ezen a szakon tanulok, es egy percre sem bantam meg. Persze nyilvan egyetemfuggo, hogy hol mennyire jo, ezek kozul sajnos egyikrol sem tudok semmit mondani.
2023. jan. 25. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hogy döntöttél végül?
2023. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!