Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagyni az orvosi egyetemet?

Otthagyni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
Most lettem csak első éves,de már az első héten éreztem h nem idevaló vagyok, így majdnem 4 héten után ez az érzés csak erősödött. A tanulás sem megy egyáltalán, próbálkozom de borzasztó lassan haladok az anyaggal és mindjárt demó. Mindenki nagyon motiváltnak tűnik én meg csak úgy lézengek. Hozzá kell tenni hogy a szakválasztásomban sem voltam soha biztos, inkabb csak a környezetem gondolta hogy ez milyen jó lesz nekem. Igazából az lenne a kérdés lényege h mennyire gáz lenne már első félévben otthagyni az egyetemet v érdemes lenne ezt a félévet végigcsinálni?

2022. szept. 28. 17:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azért megpróbálnám a félévet. De, ha nem a te világod a szak, nem nagyon érdekel, de van esetleg B terv, akkor nyugodtan hagyd ott. Nem gáz egyáltalán, jó, ha időben felismeri az ember, ha valami nem megy.
2022. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

És utána/helyette?


Költöd apu lóvéját, meg veszed el a helyet mások elől, mivel átmész színésznek, "cihológushnak", bérszámfejtőnek?


SEREG. Nem vicc! 1-2 évet tölts ott el, és utána keres célt!

2022. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem baj ha otthagyod, sőt inkabb az első félévben tedd, mert akkor nem kell visszafizetned/ledolgoznod semmit. Viszont nyílván valamit kezdened kell az életeddel, javaslom menj el dolgozni, nézegesd szakokat és februárba tudsz újra jelentkezni. Nem lehetsz buta, ha oda bekerültél, csak azt az utat talald meg amit te is szeretnél.
2022. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem gáz. Egy jó szakmával is sokra viheted, s nem kell érte vért izzadni, mint az egyetemek többségén. Nem kell mindenáron egyetemre menni, ettől nem leszel kevesebb ember.
2022. szept. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Szoktál Gyakorizni?


Ha nem lesz valami diplomád, nem lesz nőd sosem!

2022. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem teljesen a kérdést bocsi.

Eddig te is motivált voltál és akartál ide jönni vagy nem?

Mert ha utóbbi akkor megértem.

2022. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Inkább az első félévben hagyd ott, mint később. Ha még félév közben kiiratkozol akkor nem használtál egy egy félévet sem.
2022. szept. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem tudsz valamit szívvel lélekkel csinálni, akkor ne csináld sehogy. Keres célt magadnak.

Nem gáz otthagyni félév után sőt előbb sem, ha biztos vagy a döntésedben.

2022. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha mások döntötték el helyetted ezt a szakot az sohasem jó hír.

Én legalább végigcsinálnám a félévet, addig kereshetsz egy B tervet amerre el tudsz indulni. Aztán ha félév lezárása után is így gondolod akkor válts a B tervre.


Motivációról meg azt mondanám hogy az hogy más motiváltnak tűnik az nem jelenti azt, hogy az is. Nagyon sokan kételkednek a saját képességeikben, csak kifelé próbálnak mást mutatni.

2022. szept. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy a tanulás, és mások javasolták neked ezt a szakot, akkor szerintem jobb lesz, ha most hagyod ott, mint később, amikor már több bonyodalom lesz belőle. Gondolkodj el azon, hogy mik az adottságaid, mi a szíved legbelsőbb vágya, és szerintem majd ez alapján dönts, hogy mit szeretnél tanulni.
2022. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!