Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Otthagynátok az egyetemet?

Otthagynátok az egyetemet?

Figyelt kérdés

Orvosi, 1. év


Egész jól ment az első év de közben a páromhoz húz a szívem. Online oktatás alatt vele laktam, és annyira jó volt, mint egy örök nyaralás. Viszont az egyetem sokszor csak szenvedést okozott,néha valami boldogságot.

Rosszul vagyok ha arra gondolok hogy még 5 évet kell tőle külön élnem, az összeköltözés sem lehetséges mert 1 éve vett házat, és mindegyik orvosi egyetem kiesik a vonzáskörzetéből. Nem tudom mit tegyek, kicsit amúgy is később kezdtem az egyetemet (23) és ő idősebb nálam, szóval szegény 35 éves lenne amikor én kiesnék az iskolapadból. Támogat mindenben, számára az a legfontosabb hogy én boldog legyek. De jelenleg az orvosi nem éppen tesz boldoggá.


Valaki hasonló cipőben?



2021. jún. 23. 15:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat miatt ne hagyd ott a sulit semmi esetre sem! Ha elég stabil a szerelmetek, ki kell bírnia ezt az időt, ha meg nem, akkor feladtad az orvosit valaki miatt.


Azt gondold át, van-e B terved és hogy ténylegesen miért hagynád abba. Ha csak a párod miatt, akkor ne tedd! Meg fogod bánni.

2021. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Az, hogy az orvosira bejutottál azt jelzi, hogy fiatal korod óta orvosnak készülsz. Tehát évek óta az az álmod, hogy orvos legyél. Valószínűleg többször is írtál emelt érettségit, ha csak most jutottál be.


Nem kellene eldobni, ha ez az álma az embernek. Minden úton vannak nehézségek, nem csillámpóni minden.


Ha komolyan tervezel a pároddal, akkor meg kell beszélni, hogy lehet olyan életet kialakítani, ami mindkettőnknek megfelel. Pl kiadja a házat és kivesztek egy albérletet közösen ott, ahol tanulsz.

Szerintem ne add fel az álmodat.


A másik, hogy mi a terv, ha otthagyod az orvosit? Elmész érettségivel dolgozni ott, ahol a párod lakik? Akkor nem tanulsz tovább a szerelem miatt? Nagyon megbánnád a dolgot.

2021. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
2%
Esetleg levelezo?
2021. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosin nincsen levelező.


Szerintem ne hagyd ott az egyetemet, akármennyire is rossz élmény most, később nagyon jó lesz, hogy elvégezted. A szerelem miatt nem adhatsz fel egy ilyen álmot (ahogy felettem is írták). Plusz, ha ennyire jó a kapcsolatotok, akkor meg tudjátok beszélni a problémát és talán megoldást is tudtok találni rá (költözés stb).

2021. jún. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%
Azon gondolkodj el, hogy tényleg akarsz-e orvos lenni, a párkapcsolatodtól függetlenül. Ha akarsz, meg kell tudnotok oldani együtt. Viszont ha bizonytalan vagy magában a szakban... Ezt nem lehet fél gőzzel csinálni, és később sem lesz könnyebb. Ha végzel, utána közel sincs még vége a tanulásnak, hisz a szakorvosképzés további éveket vesz igénybe. A munkád pedig szintén nem lesz örök nyaralás, bárhol és bárkivel is laksz. Az orvosi lemondásokkal jár, akár van párod, akár nincs.
2021. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, de ha képes vagy elvégezni az orvosit, akkor próbáld meg kicsit a képzést előtérbe helyezni! Most talán nem látszik, de életed egyik legjobb döntése lesz. A párkapcsolatot megviseli, ez sajnos tény. De egyrészt 6 évig tart, nem örökké, másrészt nem börtönben ülsz, hanem szellemi tőkét építesz, aminek (harmadrészt) később a párod is élvezheti a gyümölcsét. Könnyű továbbra sem lesz, de tarts ki! Megéri.
2021. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
El kell végezni az egyetemet, mert mi lesz pl. ha nem maradtok együtt, sose történjen ilyen de meghal és ott maradsz egyedül? Muszáj elfogadnia, hogy te tanulsz és külön is kell lenni.
2021. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg a másodévet szerintem. Az akkora sz.pás olyannak aki nem elhivatott, hogy akkor majd eldől hogy ez-e a te utad.
2021. jún. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Igazából ami bezavar, az a saját életem. Mármint mögé látva, apám elhagyott minket, anyukám élettársa, akire apaként tekintettem meghalt egy közúti balesetben. Számomra ott kicsit megrengett a világ. Nagyon fontos nekem a család, kicsit úgy érzem hogy vesztegetem az időt a boldogsagomtól.


Amúgy van szakmám is :) emeltet csak 2x írtam ami szerintem nem kirívó. A B terv, valószínűleg a családalapítás lenne😊 jó persze nem egyből, de lehet hogy már pl. egy év múlva.

2021. jún. 23. 18:34
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok fontosak a világra, de a pároddal is foglalkozz ha tudsz vele, kéne valamilyen aranyközépút.
2021. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!