Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek át? Nem tudok dönteni...

Menjek át? Nem tudok dönteni hogy váltak e sulit?

Figyelt kérdés
Na szóval egy gyenge középiskolába járok mert rosz sulikat jelöltem meg és végül ide kerültem pótfelvételivel. A helyzet az hoyy nagyon gyenge és félek hogy nem fogok tudni inenn tovább tanulni és most jött egy oylan lehetőség hogy átmehetnék egy jobb gimnáziumba de szeretem valamennyire az osztályom 15%-át és egy tanárom és miattuk nem mennék el de uygan akkor meg el akarok menni és nem tudok dönteni

2022. okt. 3. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Menj!
2022. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem élj a lehetőséggel, és próbáld meg a suliváltást!

"szeretem valamennyire az osztályom 15%-át és egy tanárom" Nekem nem tűnik egy hatalmas visszatartóerőnek. Az új osztályodban könnyen lehet, hogy sokkal több barátod lesz.

2022. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképpen menj át! Az új suliban sokkal jobban fogod érezni magad.
2022. okt. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
A tanárodat és az osztálytársaidat a gimnázium befejeztével úgyis elveszíted majd, és akkor még fájdalmasabb lesz, mint ha most mész el. Egész életünk veszteségekből áll, ezeket fel kell tudnunk dolgozni.
2022. okt. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Annak a tizenöt százaléknak és az egy tanárnak írd össze a netes és telefonos elérhetőségeit (két oszlopba) és váltsál bátran.
2022. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 4. 14:02
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha tényleg jó barátok, akkor megmaradnak kapcsolatnak. Ha nem, akkor olyan mindegy. A gimis barátok többsége amúgy idővel lekopik. Az osztályod 15%-a elég kevés mennyiség szerintem, az osztály szempontjából világos, hogy maradni nem érdemes. Ki az az egy tanár? Ének-zene? Mert akkor miatta kár maradni. Magyar? Hátha lesz jó tanár az új suliban is, attól még, mert esetleg nem lesz olyan szimpátia. Egy tanár miatt nem érdemes maradni, mert az érettségi fontosabb. Én is nagyon kötődtem sokáig még egyetemen 1-2 jó gimis tanáromhoz, akikkel közelebbi kapcsolatot építettem ki, de velük sem járok össze. Ünnepekre írunk egymásnak, ritkán 1-1 email, ennyi. Azért ritkán lesz az ilyen kapcsolatokból valami tartós és erősebb kapcsolat, hiszen azért nagy a korkülönbség is. Egyébként, nővérem is anno ilyen okból váltott iskolát, de végül a következő tanévre visszament (mert az új suli túl erős volt :D ). Nekem is volt ilyen évfolyamtársam (neki az új suli túl gyengének hatott) aki másik suliba ment, majd visszajött. Ha szépen tudsz elválni (és nem közlöd velük, hogy túl gyengék vagytok és nem tanítotok semmit sem), akkor azért nem lehetetlen, hogy visszavegyen az iskola, ha az új suliban az elvárásaid nem teljesülnének. Szóval nem biztos, hogy ezt a kaput bezárod magad mögött, csak tényleg ne közölj semmi sértőt az iskolával, diákokkal. Az érettségi viszont fontos, főleg, ha nincs pénzed magántanárhoz járni majd az érettségi előtt, én egy tanárért és 15% osztálytársért nem maradnék.
2022. okt. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"most jött egy oylan lehetőség hogy átmehetnék egy jobb gimnáziumba"

Hogy tud jönni egy ilyen lehetőség csak úgy, a semmiből?

2022. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!