Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni?...

Hova menjek tovább tanulni? Egy hónapom maradt dönteni, de teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Két lehetőségem van.

Szakképző iskola vagy gimnázium.


A szakképző iskolában turisztikát szeretnék tanulni, viszont.. Sok ott a "buta" gyerek és a cigány(ezt nem bántásból írtam!) De nem azok a normálisak, hanem a tényleg tapló, tolvaj, hazudósokat értem a cigány szó alatt. Sok drogos jár oda, előbb-utóbb a legtöbb ember rossz társaságba keveredik..

Egyszóval ebbe a szakképző iskolába szinte mindenkit felvesznek, bárhova valósi, bármilyen tanuló.


Ha gimnáziumba mennék, akkor az angol tagozatot választanám. Viszont nem vagyok egy hű de jó angolos (négyesnek mondanám magamat). Jövő évben pedig egy ERŐS angol tagozatot szeretnének indítani abban az iskolában, de én félek, hogy nagyon kemény lenne nekem...


Mindemellett minden barátnőm szeretné, ha gimnáziumba járnék (ők is oda fognak). Igazság szerint nekem csak ők a barátnőim (több, mint nyolc éve), mivel nem vagyok egy társasági lény. Félek, hogy eltávolodnánk egymástól, ha én más iskolába mennék.


Kérlek segítsetek, mit válasszak? Nagyon tanácstalan vagyok!


2018. dec. 13. 19:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nyolcadikos vagyok.
2018. dec. 13. 19:15
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelek, akkor a gimi ellen csak az szól, hogy félsz, hogy kemény lenne neked a tanulás?

Én a gimit választanám ezek alapján. Mert egyrészt sokkal több esélyed lenne a későbbiekben, akár tovább szeretnél tanulni, akár munkába állnál, és ha négyes vagy angolból, akkor semmiképpen nem reménytelen, lehet, hogy eleinte nehéz lenne, de később belerázódhatnál. A megszerzett tudásszinted is nagyobb lenne egy erős angol szakkal, mint egy gyengével. Tudom, mert nekem gimiben nagyon gyenge volt az angol tanárom, bezzeg a másik angol tanár erős: következményképpen én évekig nyűglődtem már a gimi után, hogy letegyem a középfokú nyelvvizsgát, míg a másik csoport már érettségire letette.

Az is a gimi mellett szól, hogy a barátnőid ott lesznek, és jobb lesz ez által a környezeted, nem utálattal vagy félve fogsz minden nap iskolába menni.

2018. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ezt ugyan nem írtam le, de az önbizalmam is közbe játszik, ami persze a béka segge alatt van...


Továbbá az osztályfőnököm folyton csesztet, hogy nem fogok bekerülni abba a gimibe..

2018. dec. 13. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gimnázium, nem is kérdés. Új suli, új tanárok, tiszta lappal indulsz, összeszeded magad. Sokkal jobb mint a másik opció.
2018. dec. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. dec. 13. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gimi.

Turisztikát később is tanulhatsz egyetemen vagy okj-n, viszont egy gyenge sulival nagyon behatárolnád a lehetőségeidet. Ráadásul komolyan azokkal az alakokkal szeretnél napi mint nap körbe véve lenni, akiket leírtál?

2018. dec. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem szeretnék olyan alakokkal egy iskolába kerülni.


Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek!

2018. dec. 14. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!