Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha semennyire...

Mit csináljak, ha semennyire nem tudom eldönteni, hogy mivel foglalkozzak gimi után? Inkább real típus vagyok

Figyelt kérdés
Már régóta nézegetem a szakokat, de semmi nem tetszett meg igazán és nem is vagyok a legjobb/legtehetségesebb

2022. okt. 7. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Reálosabb vagy, akkor gondolom megy a matek. Infó? Fizika? (Infós kurzusok, mérnöki képzések?) Ha érdekel a gazdaság, akkor valami olyan. De mehetsz simán matek szakra vagy más TTK-s szakokra, nagyon sokkal jó kilátásaid lehetnek.


Nem kell egy szakhoz sem zseninek lenni. Az érdeklődés viszont kell.


Miért akarsz egyetemre menni?

Szeretsz tanulni?


Járj nyílt napokra meg pályaorientációs előadásokra (nekem ez segített 18 éves koromban, azóta biztos vagyok a dolgomban. Amúgy sulis kötelező program volt)


Nem muszáj egyetemre menned.

Válthatsz szakot.

Kihagyhatsz időt egyetem előtt.

2022. okt. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha reálosabb vagy akkor célszerű mérnöki képzéseket nézni, ha egyetemre szeretnél menni. Nézegessed mi mit csinál, nézz utánna, hogy mik a lehetőségek.

Szoktak lenni állás expók is, pl most lesz valamikor a HVGs. De szokott lenni egyetemeknek is szakokról bemutatójuk.


Választhatsz szakmát is, a fodrász vagy burkoló, ács, kertész stb. ha ezek jobban érdekelnek.

2022. okt. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretsz csinálni szabadidődben?

Milyen videókat, könyveket olvasol szívesen?

Amikor van 2 szabad órád, mivel töltöd ki?

2022. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Menj el dolgozni, hogy ne csak az iskolát lásd az életből, hanem tudj választani valami célt. Csak akkor menj továbbtanulni, ha már tudod, hogy miért teszed, hogy mi vele a célod, másképp túl nagy az esély, hogy félbehagyd, mert nem vagy elég motivált, egy fél diplomának meg pont semmi értelme.
2022. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Nézegesd felvin a természettudományi meg a mérnöki szakokat. Nézd meg konkrétan milyen tárgyaid lennének. Beírod a googleba, az egyetemet, szakot és, hogy a mintatervet adja ki.

Menj nyílt napokra, keress olyan egyetemistákat akik adott szakon tanulnak és beszélges velük.

Egyébként tényleg nem kell, hogy kiemelkedő szuperzseni legyél. Egyetemen a legfontosabb a szorgalom és hogy tényleg érdekeljen a téma.

Én SZTE-TTIK-s vagyok és szinte az összes TTIK-s szakról tudnék mesélni, ha esetleg az segít a döntésben.

2022. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Infó.


Kb 100 féle különböző pozíció van, amit betölthetsz. Szinte biztos, hogy megtalálod a helyed.


Egy mérnökinfó bsc elvégzését ajánlom.


Legrosszabb esetben ha nem tetszik semmi, +10 éve mulva napi 4 órában alsógatyában otthonról keresed a milliókat (infláció + jó fizetés miatt).

2022. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5ös, azt meg tudod nekem mondani, hogy az informatika szakokon milyen arányban vannak lányok? :)
2022. okt. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!